s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

2017 03 23 Marsz Zycia 23 marca 2017

 

 

25 marca 2017 r. już po raz ósmy przejdzie ulicami miasta Ostrołęki Marsz dla Życia i Rodziny. Inicjatywa ta, podobnie jak w latach ubiegłych, jest manifestacją naszego przywiązania do wartości życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Marsz poprzedzi liturgia mszy św., która zostanie odprawiona w kościele farnym o godz. 15.00. Następnie przejdziemy ulicami miasta do kościoła pw. Zbawiciela Świata, gdzie w będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

 

Hasłem tegorocznego marszu jest zawołanie „Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo” (Pwt 30,19).

 

Dzień Świętości Życia, który obchodzony jest 25 marca, stwarza okazję, by wrazić prawdę, że życie ludzkie, nawet to ułomne, kalekie i gasnące jest cennym darem dla ludzkości. Zatracenie tej świadomości przez społeczeństwo prowadzi do niesprawiedliwości i krzywd wobec ludzi chorych, słabych czy po prostu bezbronnych. Stąd rodzi się potrzeba nieustannego podkreślania prawdy o ludzkiej godności i niepowtarzalności. W sposób szczególny orędzie życia głosił Patron naszego miasta Święty Jan Paweł II. Będąc spadkobiercami jego nauczania pragniemy przyłączyć się i pozytywnie odpowiedzieć na jego apel, by Dzień Świętości Życia był doceniony i właściwie obchodzony. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest wielkim Świętem Życia. Podczas marszu ogarniamy modlitwą również tych, którzy utracili swoje dziecko przed urodzeniem jak i rodziców, którzy pragną przyjąć dziecko i oczekują na nie.

Wszystkich, którym cenne jest ludzkie życie i pragną je chronić zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Zapraszamy całe rodziny. Zapraszamy wspólnoty młodzieżowe i studenckie. Niech nie zabraknie ciebie! Pamiętaj: Życie jest wielkim darem ale jest kruche i potrzebuje szczególnej ochrony.

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.