s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odnowa w Duchu Św.

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

2020 08 03 36 Piesza Pielgrzymka na JasnaGore 54Mimo nietypowych czasów, jak co roku, z Łomży wyruszyła już po raz 36. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Chociaż pielgrzymka będzie w tym roku sztafetowa, to ciągłość tradycji udało się zachować.

 

Nim pielgrzymi ruszyli na szlak, to o godzinie 6. w łomżyńskiej Katedrze odbyła się msza Święta pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Mimo wczesnej pory i sytuacji epidemicznej w kraju, w świątyni zebrało się grono wiernych, którzy wspólnie pomodlili się wszystkich, którzy wezmą udział w 36. Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej.

 

Tuż po mszy, o godzinie 7:15 spod Katedry ruszyli pierwszy pielgrzymi, którym przewodził ks. Łukasz Brzostowski:

– W tym roku nie wiem, czy można mówić o zaszczycie, ale na pewno o odpowiedzialność za rozpoczęcie pielgrzymki – uważa ks. Brzostowski – W tym roku nie idę tylko, jako przewodnik grupy Żółto-Brązowych, ale też trzeba nieść te wszystkie intencje, które mają ze sobą pielgrzymi grupy Białej, którzy gromadzą się na apelach w naszych parafiach całej diecezji. To jest duża odpowiedzialność. Przez to pielgrzymka w tym roku nabiera nowego znaczenia pokutnego. Może nie w sensie fizycznym, ale takim, że nie możemy przejść jej w całości. To buduje w nas ogromny głód i mam nadzieję, że ten głód będzie za rok wykorzystany i większą grupą pójdziemy na Jasną Górę.

 

Wyjątkowość tegorocznej pielgrzymki podkreśla także jej przewodnik, ks. Grzegorz Kosiorek:

– Pielgrzymi mówią, że tegoroczna pielgrzymka jest dla nich trudniejsza, niż co roku, ponieważ chcieliby pójść, a nie mogą – mówi ks. Kosiorek – Tylko nieliczni pójdą na trasę. Ci, którzy wielokrotnie wędrowali na Jasną Górę. Jest to dla nich wyróżnienie, ale są zarazem naszymi ambasadorami na drodze, kiedy idziemy do Matki Bożej, aby prosić o ustanie pandemii koronawirusa oraz we wszystkich potrzebnych dla nas łaskach.

 

– Istota pielgrzymowania nigdy się nie zmienia. Niezależnie od tego, czy idzie mała grupka, czy kilka tysięcy osób – zaznacza bp. Tadeusz Bronakowski – Istotą pielgrzymowania jest nasze wewnętrzne nawrócenie, przemiana naszego serca, naszego myślenia, naszego umysłu. Polecamy zawsze pielgrzymom nasze intencje narodowe, rodzinne, także osobiste.

 

Pielgrzymi na Jasną Górę mają dotrzeć 13. sierpnia.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze mszy i startu pielgrzymki na stronie wzasiegu.pl

 

 

 

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.