s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

Drodzy Bracia i Siostry, Drodzy Młodzi!

 

        Przed tygodniem zakończyły się w Krakowie, mieście św. Jana Pawła II, 31. Światowe Dni Młodzieży, którym towarzyszyły słowa wyjęte z Ewangelii św. Mateusza: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Razem z Ojcem Świętym Franciszkiem i młodzieżą z niemal 200 krajów świata, doświadczyliśmy radości i dynamizmu młodego Kościoła oraz przeżyliśmy prawdę o Bożym Miłosierdziu, nawiedzając miejsca zawiązane z Jego kultem.

 

            Światowe Dni Młodzieży były pięknym czasem dla naszej młodzieży, ale także dla młodych z zagranicy, którzy przebywali na terenie Diecezji Łomżyńskiej. Miałem okazję spotykać w Krakowie księży biskupów z krajów, z których pochodziła młodzież goszcząca w naszych parafiach. Dziękowali za gościnne przyjęcie ich młodych diecezjan przez wspólnoty parafialne, rodziny i przez naszą młodzież. Byli wdzięczni za organizację, różnorodność i piękno wydarzeń w parafiach i za Festiwal Narodów w Łomży.

 

            Jestem przekonany, że zapamiętają naszą Diecezję jako region gościnny, otwarty i radosny, a jego mieszkańców jako tych, którzy w sposób żywy przeżywają swoją wiarę. Zapamiętają ludzi młodych zaangażowanych w życie Kościoła oraz aktywnych księży, którzy nie stronią od młodzieży.

 

            Ja także, jako Wasz Biskup, pragnę podziękować za wszelkie dobro, które dokonało się w czasie przygotowań i przebiegu ŚDM zarówno w naszej Diecezji, jak też w Krakowie. W szczególny sposób dziękuję Centrom Dekanalnym ŚDM na czele z Centrum Diecezjalnym, które składając się z setek wolontariuszy, były zawsze gotowe do posługi.

 

Księżom proboszczom, księżom koordynatorom ŚDM w dekanatach, samorządowcom, a w szczególności rodzinom, które przyjęły pod swój dach młodych pielgrzymów składam staropolskie Bóg zapłać. Serdecznie dziękuję Policji i wszystkim służbom mundurowym zaangażowanym na rzecz bezpieczeństwa pielgrzymów za bezinteresowność i dyspozycyjność. Niech trud, który został poniesiony zaowocuje dobrem dla naszej wspólnej przyszłości.

 

+ Janusz Stepnowski

           Biskup Łomżyński

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.