s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odnowa w Duchu Św.

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

Drodzy Bracia i Siostry, Drodzy Młodzi!

 

        Przed tygodniem zakończyły się w Krakowie, mieście św. Jana Pawła II, 31. Światowe Dni Młodzieży, którym towarzyszyły słowa wyjęte z Ewangelii św. Mateusza: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Razem z Ojcem Świętym Franciszkiem i młodzieżą z niemal 200 krajów świata, doświadczyliśmy radości i dynamizmu młodego Kościoła oraz przeżyliśmy prawdę o Bożym Miłosierdziu, nawiedzając miejsca zawiązane z Jego kultem.

 

            Światowe Dni Młodzieży były pięknym czasem dla naszej młodzieży, ale także dla młodych z zagranicy, którzy przebywali na terenie Diecezji Łomżyńskiej. Miałem okazję spotykać w Krakowie księży biskupów z krajów, z których pochodziła młodzież goszcząca w naszych parafiach. Dziękowali za gościnne przyjęcie ich młodych diecezjan przez wspólnoty parafialne, rodziny i przez naszą młodzież. Byli wdzięczni za organizację, różnorodność i piękno wydarzeń w parafiach i za Festiwal Narodów w Łomży.

 

            Jestem przekonany, że zapamiętają naszą Diecezję jako region gościnny, otwarty i radosny, a jego mieszkańców jako tych, którzy w sposób żywy przeżywają swoją wiarę. Zapamiętają ludzi młodych zaangażowanych w życie Kościoła oraz aktywnych księży, którzy nie stronią od młodzieży.

 

            Ja także, jako Wasz Biskup, pragnę podziękować za wszelkie dobro, które dokonało się w czasie przygotowań i przebiegu ŚDM zarówno w naszej Diecezji, jak też w Krakowie. W szczególny sposób dziękuję Centrom Dekanalnym ŚDM na czele z Centrum Diecezjalnym, które składając się z setek wolontariuszy, były zawsze gotowe do posługi.

 

Księżom proboszczom, księżom koordynatorom ŚDM w dekanatach, samorządowcom, a w szczególności rodzinom, które przyjęły pod swój dach młodych pielgrzymów składam staropolskie Bóg zapłać. Serdecznie dziękuję Policji i wszystkim służbom mundurowym zaangażowanym na rzecz bezpieczeństwa pielgrzymów za bezinteresowność i dyspozycyjność. Niech trud, który został poniesiony zaowocuje dobrem dla naszej wspólnej przyszłości.

 

+ Janusz Stepnowski

           Biskup Łomżyński

 

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.