s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

 

2016 03 03 Rekol 800 1 

 

Pod koniec czwartego tygodnia lutego w naszej parafii odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne. Uczestnicy z I LO, II LO oraz Gimnazjum i Liceum Klasycznego od środy do piątku przeżywali swoje duchowe ćwiczenia na hali im. Arkadiusza Gołasia.

 

W tym roku rekolekcje prowadzili klerycy pod opieką księdza Jaroslawa Kotowskiego – rektora łomżyńskiego seminarium. Zachęcający plakat i internetowa platforma komunikacjii pozwoliły nam zapoznać się z tematem oraz prowadzącymi już kilka dni wcześniej. Owocem tych przygotowań była duża frekwencja oraz aktywność uczniów naszej szkoły poprzez pomoc w śpiewach i przygotowaniu liturgii.

 

Środa była dniem przypomnienia podstawowych prawd wiary. Klerycy używając młodzieżowego języka mówili nam o Bożej miłości oraz wyjaśnili dlaczego jej na co dzień nie odczuwamy. W kolejnych dniach alumni nie zostawili nas samych i poprzez przygotowanie do spowiedzi, adorację i świadectwa towarzyszyli nam w przyjęciu Chrystusa do naszego życia jako Pana i Zbawiciela. Szczytem rekolekcji była piątkowa Eucharystia sprawowana przez bp Janusza Stepnowskiego, który wygłosił do nas homilię.

 

Codziennie wieczorem odbywały się również spotkania dla chętnych w naszym kościele parafialnym. Każdego dnia grupa kilkudziesięciu osób spotykała sie na wspólnej modlitwie, drodze krzyżowej i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 
2016 03 03 Rekol 800 2 
 
Świadectwo Łukasza:
 
Jestem uczniem 3 klasy liceum i ostatnio mam bardzo dużo obowiązków. Matura przybliża się wielkimi krokami, przez co dużo czasu muszę poświęcać na naukę. Moje życie było ciągłym biegiem, w którym nie było miejsca na Boga. W tym wszystkim bardzo zatraciłem główne życiowe wartości. Wielki Post był dla mnie tylko pojęciem, lecz nie rozumiałem czym tak naprawdę jest i nie przygotowywałem się w żaden sposób do świąt Wielkiej Nocy. Podczas rekolekcji klerycy bardzo dużo mówili o sprawach, które bardzo pomogły mi ponownie zawierzyć moje życie Chrystusowi. Punktem kulminacyjnym rekolekcji był sakrament spowiedzi, a następne adoracja Najświętszego Sakramentu. Wspólnie wielbiliśmy, prosiliśmy, dziękowaliśmy i przepraszaliśmy Zbawiciela. Na koniec organizatorzy wspomnieli o wspólnotach, które działaja w naszym mieście.
 
 
Świadectwo Julki:
 
Pomimo tego, że całe życie byłam wierząca - te Rekolekcje umocniły mnie jeszcze bardziej. Nauczyłam się, jak bardziej kochać bliźniego, zaakceptować siebie. Co mam robić, gdy jest mi ciężko i trudno - wzywać Ducha Świętego!  Świetnie śpiewało się w scholi znane mi piosenki oraz uczyło się nowych tekstów. Szczególnie pomogła mi i mojej koleżance Natalii, która się nawróciła, rozmowa z diakonem Michałem (pozdrawiam! Jesteś super !)  Dziękuję też za spowiedź oraz za możliwość przyjęcia komunii bezglutenowej, w czym pomogli mi ks. Dawid, Sebastian i Łukasz Lipiński.
Mam nadzieję, że jeszcze nieraz (i nie dwa) zorganizujecie w Ostrołęce Rekolekcje.  Zapraszamy i DZIĘKUJEMY :)))))
 
 
2016 03 03 Rekol 800 3

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.