s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

 

2016 03 03 Rekol 800 1 

 

Pod koniec czwartego tygodnia lutego w naszej parafii odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne. Uczestnicy z I LO, II LO oraz Gimnazjum i Liceum Klasycznego od środy do piątku przeżywali swoje duchowe ćwiczenia na hali im. Arkadiusza Gołasia.

 

W tym roku rekolekcje prowadzili klerycy pod opieką księdza Jaroslawa Kotowskiego – rektora łomżyńskiego seminarium. Zachęcający plakat i internetowa platforma komunikacjii pozwoliły nam zapoznać się z tematem oraz prowadzącymi już kilka dni wcześniej. Owocem tych przygotowań była duża frekwencja oraz aktywność uczniów naszej szkoły poprzez pomoc w śpiewach i przygotowaniu liturgii.

 

Środa była dniem przypomnienia podstawowych prawd wiary. Klerycy używając młodzieżowego języka mówili nam o Bożej miłości oraz wyjaśnili dlaczego jej na co dzień nie odczuwamy. W kolejnych dniach alumni nie zostawili nas samych i poprzez przygotowanie do spowiedzi, adorację i świadectwa towarzyszyli nam w przyjęciu Chrystusa do naszego życia jako Pana i Zbawiciela. Szczytem rekolekcji była piątkowa Eucharystia sprawowana przez bp Janusza Stepnowskiego, który wygłosił do nas homilię.

 

Codziennie wieczorem odbywały się również spotkania dla chętnych w naszym kościele parafialnym. Każdego dnia grupa kilkudziesięciu osób spotykała sie na wspólnej modlitwie, drodze krzyżowej i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 
2016 03 03 Rekol 800 2 
 
Świadectwo Łukasza:
 
Jestem uczniem 3 klasy liceum i ostatnio mam bardzo dużo obowiązków. Matura przybliża się wielkimi krokami, przez co dużo czasu muszę poświęcać na naukę. Moje życie było ciągłym biegiem, w którym nie było miejsca na Boga. W tym wszystkim bardzo zatraciłem główne życiowe wartości. Wielki Post był dla mnie tylko pojęciem, lecz nie rozumiałem czym tak naprawdę jest i nie przygotowywałem się w żaden sposób do świąt Wielkiej Nocy. Podczas rekolekcji klerycy bardzo dużo mówili o sprawach, które bardzo pomogły mi ponownie zawierzyć moje życie Chrystusowi. Punktem kulminacyjnym rekolekcji był sakrament spowiedzi, a następne adoracja Najświętszego Sakramentu. Wspólnie wielbiliśmy, prosiliśmy, dziękowaliśmy i przepraszaliśmy Zbawiciela. Na koniec organizatorzy wspomnieli o wspólnotach, które działaja w naszym mieście.
 
 
Świadectwo Julki:
 
Pomimo tego, że całe życie byłam wierząca - te Rekolekcje umocniły mnie jeszcze bardziej. Nauczyłam się, jak bardziej kochać bliźniego, zaakceptować siebie. Co mam robić, gdy jest mi ciężko i trudno - wzywać Ducha Świętego!  Świetnie śpiewało się w scholi znane mi piosenki oraz uczyło się nowych tekstów. Szczególnie pomogła mi i mojej koleżance Natalii, która się nawróciła, rozmowa z diakonem Michałem (pozdrawiam! Jesteś super !)  Dziękuję też za spowiedź oraz za możliwość przyjęcia komunii bezglutenowej, w czym pomogli mi ks. Dawid, Sebastian i Łukasz Lipiński.
Mam nadzieję, że jeszcze nieraz (i nie dwa) zorganizujecie w Ostrołęce Rekolekcje.  Zapraszamy i DZIĘKUJEMY :)))))
 
 
2016 03 03 Rekol 800 3

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.