s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, społecznego i rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie, nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach.

 

2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby miały one konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

 

3. Na Apel Ojca Świętego Franciszka i Prośbę Caritas Polska ofiary złożone dziś do puszek przy kościele są przeznaczone na pomoc głodującym dzieciom w Sudanie. Niech to będzie też nasza jałmużna wielkopostna i konkretny dar dla głodujących dzieci w Sudanie.

 

4. W tym tygodniu: w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.15. Dla młodzieży we wtorki o godz. 19.00.

 

7. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. z godz. 10.00 i 16.00.

 

8. Za pobożny udział w „Gorzkich Żalach” i „Drodze Krzyżowej” odprawianych w kościele można dostąpić odpustu zupełnego.

 

9. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji zamieszczony jest w gablocie przy kościele oraz podany jest na naszej parafialnej stronie Internetowej.

 

10. Dla dorosłych i dla młodzieży pozaszkolnej nabożeństwa będą w dni powszednie od poniedziałku do czwartku włącznie o godz.: 6.30, 10.00, 17.00 i 19.00. Dla chorych nabożeństwo będzie w czwartek o godz. 10.00.

 

11. Dla dzieci szkół podstawowych, szkół które znajdują się na terenie naszej parafii nabożeństwa w kościele będą w dni powszednie od poniedziałku do środy włącznie o godz. 8.15 i 11.30.

 

12. Dzieci ze szkoły w Antoniach i Białobieli będą miały spotkania rekolekcyjne w szkole.

 

13. Nauki stanowe podczas rekolekcji:
W poniedziałek nauka stanowa dla stowarzyszeń, grup apostolskich i modlitewnych po Mszy świętej o godz. 17.00.
We wtorek nauka stanowa dla małżeństw po Mszy świętej o godz. 17.00.
Spowiedź - codziennie na pół godziny przed każdą Mszą św. Przy spowiedzi pamiętajmy, aby zwracać kartki spowiedzi wielkanocnej. Postarajmy się tak zaplanować swój czas i obowiązki, abyśmy mogli codziennie brać udział w tych duchowych ćwiczeniach. Zachęćmy i zaprośmy też innych do wzięcia udziału w rekolekcjach.

 

14. Dzieci prowadzą w swoich domach i szkołach zbiórkę ofiar jako jałmużnę wielkopostną. Zebrane ofiary dzieci przyniosą ze skarbonką w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Będą przeznaczone na pomoc w leczeniu chorych.

 

15. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół ofiarodawcom z ulicy Fortowej oraz od Koła Żywego Różańca nr 1 z Łazów z ulicy Sikorskiego.

 

16. W najbliższą sobotę 25 marca już po raz ósmy przejdzie ulicami miasta Ostrołęki Marsz dla Życia i Rodziny. Inicjatywa ta, podobnie jak w latach ubiegłych, jest manifestacją naszego przywiązania do wartości życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Marsz poprzedzi Msza św., która zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 15.00. Następnie przejdziemy ulicami miasta do kościoła pw. Zbawiciela Świata, gdzie będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Dziś wychodząc z kościoła możemy zabrać ze stolików deklarację duchowej adopcji dziecka poczętego, wypełnić ją i przynieść w sobotę 25 marca.

 

17. W dniach 8-9 kwietnia organizujemy wyjazd dla młodzieży do Wyszkowa na XXXII Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Więcej informacji i zapisy u Ks. Dawida.

 

18. Msza św. w intencji Członków Koła Żywego Różańca nr 1 z Łazów z ulicy Sikorskiego zostanie odprawiona 28 marca o godz. 10.00.

 

19. W ramach Kina Niezależnego jutro w Ostrołęckim Centrum Kultury o godz. 18.00 zostanie wyświetlony film pt. „Ziemia przemówiła”.

 

20. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

21. W biegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Jadwiga Majkowska, lat 92 z ulicy Szpitalnej
Śp. Marek Wiktorek, lat 42 z ulicy Zwycięzców


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.