s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Wielki Post, który obecnie przeżywamy i rekolekcje to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej Miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie Królestwa Bożego: Królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.

 

2. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu, to niedziela Laetare. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. To wskazuje dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.

 

3. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa rekolekcyjne. Program rekolekcji zamieszczony jest w gablocie przy kościele oraz na naszej parafialnej stronie Internetowej.

 

4. Dla dorosłych i dla młodzieży pozaszkolnej nabożeństwa będą w dni powszednie od poniedziałku do czwartku włącznie o godz.: 6.30, 10.00, 17.00 i 19.00. Dla chorych nabożeństwo będzie w czwartek o godz. 10.00.

 

5. Dla dzieci szkół podstawowych nabożeństwa będą w dni powszednie od poniedziałku do środy włącznie o godz. 8.15 i 11.30.

 

6. Dzieci ze szkoły w Antoniach i Białobieli będą miały spotkania rekolekcyjne w szkole we wtorek, środę i czwartek.

 

7. Nauki stanowe podczas rekolekcji:

 a) Jutro nauka stanowa dla stowarzyszeń, grup apostolskich i modlitewnych po Mszy świętej o godz. 17.00

 b) We wtorek nauka stanowa dla małżeństw po Mszy świętej o godz. 17.00.

 

8. Spowiedź - codziennie na pół godziny przed każdą Mszą św. Przy spowiedzi pamiętajmy, aby zwracać kartki spowiedzi wielkanocnej.

 

9. Postarajmy się tak zaplanować swój czas i obowiązki, abyśmy mogli codziennie brać udział w tych duchowych ćwiczeniach. Zachęćmy i zaprośmy też innych do wzięcia udziału w rekolekcjach.

 

10. Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy w środę podczas rekolekcji od godz. 13.00. Prosimy tylko nie zgłaszać tych, których Księża odwiedzają regularnie w I piątki miesiąca.

 

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół ofiarodawcom z ulicy Wąskiej, Zwycięzców i Białobrzega Dalszego. B

 

12. Przez dwie następne niedziele przy kościele zbierane będą ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego i do zdobienia ołtarzy na święta.

 

13. Chrzty będą w pierwszy dzień Świąt Wielkanocy o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę przed Niedzielą Palmową dnia 8 kwietnia o godz. 8.30.

 

14. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00.

 

15. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców będzie w najbliższą niedzielę 2 kwietnia po Mszy św. o godz. 16.00.

 

16. Jutro w Ostrołęckim Centrum Kultury o godz. 18.00 odbędzie się projekcja filmu pt. „Inka. Są sprawy ważniejsze niż śmierć”. Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem.

 

17. Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrołęce zaprasza w środę 29 marca o godz. 17.00 na dzień otwarty w nowym budynku przy ul. Hallera 12 – dzisiejsze Gimnazjum nr 1.

 

18. Ostrołęccy Harcerze organizują Ekstremalną Drogę Krzyżową z Myszyńca do Ostrołęki w piątek 7 kwietnia. Wyjazd autokaru z Ostrołęki do Myszyńca o godz. 19.00 z Placu Bema. O godz. 20.00 Msza św. w Myszyńcu i rozpoczęcie drogi krzyżowej. Więcej informacji i zapisy na stronie Internetowej www.edk.org.pl

 

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

20. Panu Bogu za pośrednictwem Matki Bożej polecajmy wszystkie nasze intencje, módlmy się o owoce tych rekolekcji, o dobrą spowiedź: „Pod Twoją obronę …..”  

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.