s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże i obrazy. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.


2. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

 

3. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie. Świat oczekuje dziś od chrześcijan wiarygodnego świadectwa komunii i solidarności.

 

4. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.

 

5. Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.15. Dla młodzieży we wtorek o godz. 19.00.

 

6. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. z godz. 10.00 i po Mszy św. z godz. 16.00. Kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach po południu. Po Gorzkich Żalach ucałowanie świętych relikwii. Każdy za udział w tych nabożeństwach może uzyskać odpust zupełny.

 

7. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Poświecenie palm będzie na każdej Mszy św.

 

8. Grób Pański jest – w swej wymowie symbolicznej – wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla nas. Kto zechciałby przyczynić się do upiększenia Grobu, będzie mógł złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i do zdobienia ołtarzy dziś lub w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła. Za złożone ofiary do puszek na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy okazali pomoc w organizowaniu i przeżywaniu rekolekcji. Dziękujemy dyrekcjom szkół, nauczycielom i katechetom. Bóg zapłać tym, którzy okazali pomoc dla plebanii.

 

10. W tym tygodniu: w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

11. W czwartek – I czwartek miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

12. W piątek – I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00.

 

13. Kandydatów przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.15 i do spowiedzi oraz na Mszę św. o godz. 18.00.

 

14. Dzieci w I piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi i na Mszę św. o godz. 16.00. i na Drogę Krzyżową o godz. 16.30.

 

15. Księża w I piątek miesiąca odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w ich domach.

 

16. Dzieci prowadzą w swoich domach i szkołach zbiórkę ofiar do skarbonek jako jałmużnę wielkopostną. Dzieci zebrane ofiary przyniosą w niedzielę po Świętach w Niedzielę Miłosierdzia do kościoła. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc w leczeniu chorych przez Caritas.

 

17. W Wielkim Tygodniu zapraszamy wszystkich do adoracji przy ciemnicy i przy Grobie Pana Jezusa. Zapraszamy mężczyzn i starszą młodzież do adoracji w Wielką Sobotę i w nocy.

 

18. We wtorek Wielkiego Tygodnia – 11 kwietnia o godz. 18.30 będzie droga krzyżowa ulicami naszej parafii.

 

19. Dzieci klas trzecich wraz z rodzicami zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30, a po Mszy św. jest krótkie spotkanie przygotowujące dzieci do pierwszej komunii świętej.

 

20. Bóg zapłać rodzinie z parafii za ofiarowany biały ornat do parafii do sprawowania Eucharystii.

 

21. Bóg zapłać dla Członków Koła Żywego Różańca nr 1 z Łazów z ulicy Sikorskiego za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

22. Jutro Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. o godz. 19.00.

 

23. Chrzty będą sprawowane w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00 oraz w Wielkanoc. Konferencja chrzcielna oraz spisanie aktu chrztu w najbliższą sobotę o godz. 8.30.

 

24. W przyszłą niedzielę odbędzie się III Ostrołęcki Bieg Papieski pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki ulicami Starego Miasta. O godz. 13.00 Msza św. w naszym kościele. Start i meta biegu przy pomniku Papieża Jana Pawła II przy naszym kościele.

 

25. Szkoła Podstawowa przy Liceum Klasycznym, które mieści się w budynku parafialnym prowadzi zapisy do klasy siódmej. Dyrekcja zaprasza też na dzień otwarty w dniu 6 kwietnia w godz. 12.00-14.00.

 

26. Prezydent Miasta zaprasza na miejskie obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej – 8 kwietnia o godz. 10.00 Msza św. w kaplicy na cmentarzu miejskim i 10 kwietnia o godz. 8.41 przy skwerze im. Prezydenta Kaczyńskiego. Bliższe informacje zamieszczone są w gablocie ogłoszeń przy kościele.

 

27. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

28. Módlmy się o wytrwanie w postanowieniach wielkopostnych oraz o dobre i godne przeżycie czasu Wielkiego Postu: „Pod Twoją obronę…” „Któryś za nas cierpiał rany…”

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.