s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

1. Dzisiaj drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy, a zwłaszcza jego pierwszy dzień, mają bardzo uroczysty charakter, do tego stopnia, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba.

 

2. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do Święta Bożego Miłosierdzia odmawiając Nowennę z Koronką – codziennie ze Mszą św. wieczorną. W niedzielę tej uroczystości postarajmy się przystąpić do Komunii świętej. Po każdej Mszy św. będzie ucałowanie relikwii Świętej Siostry Faustyny, której Pan Jezus objawił tajemnicę Bożego Miłosierdzia oraz relikwii bł. Ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Siostry Faustyny.

 

3. Od Wielkiego Piątku trwamy w nowennie przed tą niedzielą – zachęcamy więc do odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia. Niech to będzie nasze przygotowanie do tego święta.

 

4. Dziś Msze św. są odprawiane w tych samych godzinach jak w każdą niedzielę.

 

5. Dziś również o godz. 11.00 odprawiona zostanie Msza św. w kaplicy na cmentarzu parafialnym za dusze naszych zmarłych.

 

6. Nie zapominajmy jednak o osobach chorych czy samotnych, opuszczonych, dla których te dni mogą być szczególnie trudne do przeżycia. Niech ten wolny dzień stanie się okazją, by również im poświecić czas i uwagę. Możemy złożyć im wizytę np. całą rodziną, wprowadzając w ten sposób dzieci w praktykę miłosierdzia.

 

7. Jutro o godz. 19.00 zapraszamy młodzież na Mszę św. młodzieżową.

 

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

9. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

10. W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocnej wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje.

 

11. Za tydzień w niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia, a zbierane ofiary do puszek przeznaczone będą na rzecz Caritas naszej Diecezji.

 

12. Zapraszamy tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie przy okazji porannych i wieczornych nabożeństw. Pamiętajmy o zwracaniu kartek spowiedzi wielkanocnej.

 

13. Jutro o godz. 18.00 w Bibliotece przy ul. Gomulickiego 13 odbędzie się spotkanie na temat historii najstarszego kościoła ostrołęckiego ,czyli naszej Fary, o roli jaką nasz kościół odegrał w dziejach naszego grodu i regionu, a także o związanych z nim legendach. Będziemy mogli również zobaczyć stare zdjęcia i ryciny oraz inne dokumenty.

 

14. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w najbliższą niedzielę na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 16.00 do godz. 18.00.

 

15. W przyszłą niedzielę w parafii Łęg Starościński odpust Bożego Miłosierdzia. Suma odpustowa o godz. 12.30.

 

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

17. Wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta jeszcze raz życzymy obfitości Bożych darów i Jego łaski. Pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

 

18. „Nie bójcie się!” – słowa, które w poranek wielkanocny usłyszały niewiasty, dziś skierowane są do nas. Są wezwaniem do porzucenia lęku i bojaźni oraz podjęcia misji apostołowania, że Jezus żyje i działa wśród nas. Na radosne świętowanie zmartwychwstania Chrystusa i Jego zwycięstwa nad złem przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.