s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele nazw: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas.

 

2. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

 

3. Zapraszamy dziś wszystkich na nabożeństwa i do przyjmowania Komunii św. Pan Jezus w objawieniu Świętej Faustynie zapewnił, że kto przyjmie Komunię świętą w Święto Miłosierdzia – ten dostąpi odpuszczenia kar i win. Przygotowywaliśmy się do tej uroczystości odmawiając Nowennę z Koronką – codziennie ze Mszą św. wieczorną. Odmawiajmy ją również w naszych domach – wspólnie z całą rodziną. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.

 

4. Dziś po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii św. Siostry Faustyny i bł. Ks. Michała Sopoćki.

 

5. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 73. Tydzień Miłosierdzia. Dziś zbierane są tradycyjnie ofiary do puszek na Caritas na cele dobroczynne prowadzone przez Caritas naszej Diecezji.

 

6. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

7. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Wszyscy, także mieszkańcy miast, proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.

 

8. We wtorek o godz. 19.00 Msza św. dla młodzieży.

 

9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

10. W najbliższy piątek o godz. 11.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. Młodzi będą dziękować za lata nauki i modlić będziemy się w intencji dyrekcji, nauczycieli i uczniów oraz o światło i dary Ducha Świętego na czas matur.

 

11. Kończy się przygotowanie do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania, aby dobrze przygotowali się i godnie przyjęli ten sakrament. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w nowennie przed bierzmowaniem. Przychodzą oni na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. są spotkania organizacyjne. Obecność na Mszy św., nowennie i spotkaniach przygotowujących jest obowiązkowa. Bardzo prosimy rodziców o zatroszczenie się, aby syn lub córka uczestniczyli w tym bezpośrednim przygotowaniu. Sakramentu bierzmowania udzieli Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski w sobotę 29 kwietnia o godz. 12.00.

 

12. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem IX Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.

 

13. W najbliższą niedzielę będzie piesza pielgrzymka do Dąbrówki. Zapraszamy wszystkich, nie tylko młodych, do wyruszenia na pielgrzymi szlak, aby rozważać tajemnice życia Najświętszej Maryi Panny. Wyjście na pielgrzymkę w niedzielę 30 kwietnia o godz. 7.00 sprzed naszego kościoła, a o godz. 12.00 – uroczysta Msza św. dziękczynna w Dąbrówce pod przewodnictwem Księdza Biskupa Janusza. Po Mszy św. powrót autokarami do Ostrołęki. Na tę pielgrzymkę zapraszamy również młodych, którzy w sobotę przyjmą sakrament bierzmowania oraz tegorocznych maturzystów.

 

14. Zapraszamy tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie przy okazji porannych i wieczornych nabożeństw. Pamiętajmy o zwracaniu kartek spowiedzi wielkanocnej.

 

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

16. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Wanda Daniłowicz, lat 72 z ulicy Czarnieckiego
Śp. Eugeniusz Auchimik, lat 79 z ulicy Szpitalnej
Śp. Michał Nakielski, lat 40 z Białobrzega Bliższego
Śp. Dariusz Gniazdowski, lat 41 z ulicy Sienkiewicza blok 47


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.