s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Od kilku lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele
w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę.

 

2. W tym tygodniu: Jutro rozpoczniemy maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwie. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. Nabożeństwo Majowe w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00 i 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Na wioskach zbierajmy się przy kapliczkach i krzyżach, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub ze znajomymi i rodziną w domach, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Kapliczki i krzyże postarajmy się odnowić i udekorować.

 

3. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

 

4. Jutro Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. o godz. 19.00.

 

5. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

 

6. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

7. W środę – 3 maja - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. będą odprawiane w tych samych godzinach jak w każdą niedzielę. To również 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji.

 

8. W środę 3 maja podczas Mszy św. o godz. 10.00 w naszym kościele będziemy uczestniczyć w miejskich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Po Mszy św. będą złożone wiązanki kwiatów pod pomnikiem Patrona naszego miasta św. Jana Pawła II.

 

9. W czwartek – I czwartek miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

10. W piątek przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00. Dzieci zapraszamy do spowiedzi i na Mszę św. o godz. 16.30.

 

11. Księża odwiedzą chorych z poslugą sakramentalną w ich domach.

 

12. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00 z racji I soboty miesiąca.

 

13. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

 

14. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 54. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.

 

15. Zapraszamy tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie przy okazji porannych i wieczornych nabożeństw. Pamiętajmy o zwracaniu kartek spowiedzi wielkanocnej. Jeżeli komuś zagubiła się kartka, to proszę napisać własną podając swoje imię i nazwisko oraz dokładny adres.

 

16. 15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 mln w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 mln ludzi, w tym 6 mln dzieci. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski za tydzień zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo.

 

17. Msza św. w intencji Margaretek i tych, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona jutro o godz. 6.30.

 

18. W środę 3 maja pierwsza grupa dzieci przystąpi do pierwszej Komunii św. o godz. 13.00. Spowiedź dla dzieci, rodziców oraz bliskich we wtorek 2 maja o godz. 18.30.

 

19. Również w kolejne niedziele maja, a więc 7, 14 i 21 maja również będą pierwsze komunie święte.

 

20. Tych, którzy mają zwyczaj uczęszczania na Mszę św. o godz. 13.00 prosimy, aby w maju skorzystali z innych godzin nabożeństw.

 

21. Komunia św. rocznicowa dla dzieci klas czwartych będzie w ostatnią niedzielę maja, czyli 28 maja podczas Mszy św. o godz. 13.00. W tę niedzielę będziemy również przeżywać doroczny nasz odpust Nawiedzenia NMP oraz wizytację pasterską naszej parafii.

 

22. Chrzty w miesiącu maju będą w niedzielę 14 i 28 maja podczas Mszy św. o godz. 10.00.

 

23. Z okazji 100 rocznicy objawień Matki Bożej Fatimskiej w naszym mieście odbędzie się peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej we wszystkich parafiach naszego miasta. Figurę Matki Bożej Fatimskiej powitamy w najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej, natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 Figurę przekażemy do parafii św. Wojciecha w Wojciechowicach.

 

24. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

25. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Antoni Staszczuk, lat 66 z Łazów z ulicy Sikorskiego
Śp. Lucyna Szewczyk, lat 71 z ulicy Sienkiewicza blok 11


 „W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……”

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.