s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako 54. Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

 

2. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Pana Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

 

3. 15 marca minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 mln w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 mln ludzi, w tym 6 mln dzieci. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski ofiary składane dziś do puszek, to wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Za złożone ofiary do puszek na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

4. Dziś gościmy w naszym kościele Figurę Matki Bożej Fatimskiej, która peregrynuje po parafiach naszego miasta. Po wieczornej Mszy św. Figurę przekażemy do parafii św. Wojciecha w Wojciechowicach.

 

5. Dziś druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii świętej podczas Mszy św. o godz. 13.00. Za tydzień trzecia grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 13.00. Spowiedź dla tych dzieci, rodziców, chrzestnych oraz bliskich w sobotę o godz. 10.00.

 

6. Dzieci, które przyjmą dziś I Komunię św. przychodzą przez cały tydzień na tzw. Biały Tydzień na Mszę św. o godz. 18.00. Zachęcamy, aby rodzice i bliscy przychodzili z dzieckiem na Biały Tydzień.

 

7. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00.

 

8. Jutro 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

9. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

10. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

11. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

12. W przyszłą sobotę będziemy obchodzić 100 rocznicę objawień fatimskich oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie różaniec fatimski, majowe oraz procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

13. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Brzozowej oraz za dwie ofiary bezimienne.

 

14. W Uroczystość Bożego Ciała procesja i ołtarzyki będą w tych samych miejscach, jak w latach ubiegłych.

 

15. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę 14 maja po Mszy św. o godz. 10.00 w sali domu parafialnego.

 

16. Chrzty będą w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

17. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w wakacyjnych wyjazdach oazowych. W tej sprawie proszę zgłaszać się do Ks. Dawida.

 

18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

19. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Eugeniusz Roicki, lat 63 z ulicy Reymonta blok nr 1
Śp. Scholastyka Gwiazdowska, lat 89 z ulicy Kościuszki
Śp. Janina Klimut, lat 107 z ulicy Kościuszki


 „W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.