s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

 

2. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcamy, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

 

3. Dziś trzecia grupa dzieci przystąpi do I Komunii świętej podczas Mszy św. o godz. 13.00.

 

4. Dzieci, które przyjmą dziś I Komunię św. przychodzą przez cały tydzień na tzw. biały tydzień na Mszę św. o godz. 18.00. Zachęcamy, aby rodzice i bliscy przychodzili z dzieckiem przez cały tydzień.

 

5. Za tydzień ostatnia grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. Spowiedź dla tych dzieci, rodziców, chrzestnych oraz bliskich w sobotę o godz. 19.00.

 

6. Komunia św. rocznicowa dla dzieci klas czwartych będzie w ostatnią niedzielę maja, czyli 28 maja podczas Mszy św. o godz. 13.00. Dzieci i ich rodziców zapraszamy do kościoła na spotkanie organizacyjne w najbliższą niedzielę 21 maja na Mszę św. o godz. 16.00 i na spotkanie organizacyjne po Mszy św.

 

7. W niedzielę 28 maja będziemy również przeżywać doroczny nasz odpust Nawiedzenia NMP oraz wizytację pasterską naszej parafii.

 

8. We wtorek Święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i naszej diecezji.

 

9. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

10. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

11. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

12. Zapraszamy tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie przy okazji porannych i wieczornych nabożeństw. Pamiętajmy o zwracaniu kartek spowiedzi wielkanocnej. Jeżeli komuś zagubiła się kartka, to proszę napisać własną podając swoje imię i nazwisko oraz dokładny adres.

 

13. Spotkanie Kółek Różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy sw. o godz. 10.00.

 

14. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół ofiarodawcom z ulicy Łęczysk oraz z Gnatów.

 

15. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w wakacyjnych wyjazdach oazowych. W tej sprawie proszę zgłaszać się do Ks. Dawida.

 

16. W dniach 2-3 czerwca organizujemy wyjazd na spotkanie młodych nad jeziorem lednickim - więcej informacji i zapisy u ks. Dawida.

 

17. W dniach 23 czerwca - 2 lipca organizujemy wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży do Białego Dunajca koło Zakopanego więcej informacji i zapisy u ks. Dawida.

 

18. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiarowane kwiaty do kościoła ofiarodawcom z Antoń: Panu Andrzejowi Krukowskiemu i Panu Wiesławowi Pędzichowi.

 

19. W dniu dzisiejszym o godzinie 19-ej na Fortach Bema przy ul. Warszawskiej odbędzie się wyjątkowy, plenerowy koncert w ramach IV Festiwalu Muzycznego „Etnosacralia Kurpiowskie”. Będziemy mieli okazję zobaczyć i poznać mobilny karillon, instrument składający się z kilkudziesięciu dzwonów zawieszonych na jednej platformie, który przybył do nas z Gdańska specjalnie na nasz festiwal oraz wysłuchać koncertu Moniki Kaźmierczak, miejskiej karillonistki miasta Gdańsk oraz wykładowcy akademii muzycznej w tym mieście. Wszystkich zainteresowanych, dorosłych i dzieci na to niecodzienne wydarzenie zapraszają organizatorzy: Fundacja Rozwoju Kultury Muzycznej na Kurpiach „Etnoklasyka”, Muzeum Kultury Kurpiowskiej, władze miasta i powiatu.

 

20. W ramach Klubu Kina Niezależnego jutro o godz. 19.00 w Ostrołęckim Centrum Kultury zostanie wyświetlony film pt. „Kolumbia – świadectwo dla świata”.

 

21. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

22. Za wstawiennictwem MB Fatimskiej polecajmy Panu Bogu wszystkie nasze intencje i wołajmy: „Pod Twoją obronę …”

 

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.