s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Liturgia tego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju i jedności w naszych rodzinach oraz dar pojednania. Zwróćmy na to uwagę w naszych wzajemnych relacjach zarówno z domownikami, jak i z tymi, z którymi się spotykamy w pracy, w szkole czy w innych miejscach.

 

2. Dziś za udział w śpiewie hymnu do Ducha Świętego będąc w stanie Łaski Bożej można uzyskać odpust zupełny.

 


3. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00.

 

4. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Ofiary składane w dniu dzisiejszym do puszek przy kosciele przeznaczone są na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

5. Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane jutro o godz.: 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Godzinki do Matki Najświętszej o godz. 7.30. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.

 

6. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

9. W najbliższy czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

 

10. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy przeżywali Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 

11. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

12. Dziś kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Zapraszamy dziś do spowiedzi tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Jeżeli komuś zagubiła się kartka, to proszę napisać własną podając swoje imię i nazwisko oraz dokładny adres, a jeżeli ktoś był u spowiedzi, a nie zwrócił kartki, to proszę podać ją do księży. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym”.

 

13. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego wieczoru o godz. 18.00 Msza św. i wspólnie śpiewamy litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

 

14. Bóg zapłać za ofiary na Kosciół ofiarodawcom z ulicy Zagłoby oraz z Zabrodzia z ulicy Księżycowej.

 

 

15. Ks. Adam Płoński, który w ostatnim roku jako diakon przybywał do naszej parafii na praktykę duszpasterską w przyszłą niedzielę 11 czerwca będzie sprawował w naszej parafii Mszę św. prymicyjną o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy.

 

16. Jutro Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. o godz. 19.00.

 

17. Msza św. w intencji Margaretek i tych, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona jutro o godz. 6.30.

 

18. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 w sali domu parafialnego.

 

19. W dniach 23 czerwca - 2 lipca organizujemy wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży do Białego Dunajca koło Zakopanego więcej informacji i zapisy u ks. Dawida.

 

20. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”. W Głosie są zdjęcia nowo wyświęconych kapłanów.

 

21. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Stanisław Trzeciak, lat 66 z Siemnochy
Śp. Jan Górski, lat 79 z ulicy Zwycięzców
Śp. Ks. Mariusz Stolarski, lat 39, w kapłaństwie 10


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.