s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

 

2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała będą w tych samych godzinach, jak w niedziele. Nie będzie tylko Mszy św. o godz.13.00. Procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. z godz. 11.30 ulicami miasta, jak w latach poprzednich: Farna, Plac Bema, Berka Joselewicza, Mazowiecka, Pstrowskiego, Łęczysk, Plac 1 Maja, Kościuszki, Świętokrzyska, Plac Papieża Jana Pawła II. Prosimy przygotować ołtarzyki. Prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, a zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas. Prosimy nie stawiać samochodów na trasie procesji.

 

3. Dzieci, które przystąpiły w maju do I komunii św. i ich rodziców zapraszamy w Boże Ciało na Mszę św. o godz. 11.30 i na procesję.

 

4. Prosimy o dostarczenie brzózek do ołtarzyków.

 

5. Próba sypania kwiatów przed Bożym Ciałem dla dzieci będzie we wtorek o godz. 16.00. Próba sypania kwiatków będzie przy kościele.

 

6. Zapraszamy na nieszpory codziennie po Bożym Ciele przez całą Oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

 

7. We wtorek różaniec fatimski o godz. 17.30, Msza św. i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

8. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Brzozowej, Redutowej oraz z Gnatów.

 

9. Katolickie grupy charyzmatyczne, działające przy ostrołęckich parafiach oraz Miasto Ostrołęka, serdecznie zapraszają na kolejny Koncert Uwielbienia w Uroczystość Bożego Ciała 15 czerwca o godz. 19.00 na tzw. „łączce” koło Galerii Bursztynowej.

 

10. Zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Antoniach i Białobieli będzie w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30.

 

11. Kolejny pogrzeb dzieci utraconych, czyli zmarłych na skutek poronienia w najbliższą sobotę 17 czerwca br. Msza św. za rodziców i za dzieci zmarłe przed narodzeniem zostanie odprawiona w sobotę 17 czerwca o godz. 10.00 w naszym kościele. Po Mszy św. urna z prochami zostanie pochowana na cmentarzu parafialnym w grobowcu dzieci utraconych.

 

12. Zebranie Kółek Różańcowych odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

 

13. Organizatorzy Festiwalu Muzycznego Etnosakralia Kurpiowskie serdecznie zapraszają na dwa ostatnie koncerty tegorocznego festiwalu. Pierwszy, już dziś o godz. 19.00 w Muzeum Kultury Kurpiowskiej przy Placu Bema, to okazja do wysłuchania Anny Krysztofiak grającej na instrumentach azjatyckich w programie „Jadą goście, jadą czyli dawna muzyka Chin w prastarej Puszczy Kurpiowskiej”. Natomiast za tydzień o 19.00 w naszym Kościele na zakończenie festiwalu koncert organowy "Bach i Kurpie" znakomitego polskiego organisty i improwizatora profesora Juliana Gembalskiego z Katowic.

 

14. Klub Kina Niezależnego zaprasza na film o Wielkim Polaku św. Janie Pawle II pt. „My wszyscy z Niego – mówią świadkowie życia św. Jana Pawła II” jutro o godz. 19.00 w OCK.

 

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

16. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Genowefa Żerańska, lat 87 z Białobrzega Bliższego
Śp. Franciszek Perzanowski, lat 80 z Białobrzega Dalszego


 „W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… ”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.