s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku szkolnego. W tym tygodniu, będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym i katechetycznym. Wykorzystajmy też okazję do spowiedzi, abyśmy godnie mogli przystąpić do stołu Pańskiego na zakończenie roku szkolnego, przed wakacjami. Do spowiedzi zapraszamy podczas nabożeństw porannych i wieczornych.

 

2. Bóg zapłać za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać całej procesji, orkiestrze, ministrantom, tym którzy przygotowywali ołtarzyki i za dostarczenie brzózek. Bóg zapłać służbom porządkowym za zabezpieczenie przejścia procesji. Na zakończenie Oktawy w czwartek będzie zebranie z całą procesją.

 

3. Do czwartku włącznie przeżywamy „Oktawę Bożego Ciała”. Zachęcamy do licznego udziału w Oktawie Bożego Ciała o godz. 18.00. Msza św., nieszpory i procesja eucharystyczna. Niech udział w tych procesjach będzie wyrazem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy asystę procesyjną. W czwartek zakończenie oktawy, poświęcenie ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

 

4. Dziś zebranie Kółek Różańcowych po Mszy św. o godz. 10.00.

 

5. Dziś zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Antoniach i Białobieli będzie podczas Mszy św. o godz. 11.30.

 

6. We wtorek o godz. 19.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla młodzieży I i II Liceum Ogólnokształcącego.

 

7. W czwartek o godz. 10.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 i 6 oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

 

8. W piątek o godz. 16.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla młodzieży Gimnazjum i Liceum Klasycznego.

 

9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

10. W czwartek adoracja Najświętszego sakramentu po nabożeństwie wieczornym.

 

11. W piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii o godz. 18.00 będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

 

12. W piątek obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

 

13. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.

 

14. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem, ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

 

15. Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszek przy kościele będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji.

 

16. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół ofiarodawcy z Zabrodzia z ulicy Gwiezdnej.

 

17. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa.

 

18. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

19. Parafia oraz rodziny Domowego Kościoła organizują w dniach 5-7 lipca rekolekcje charyzmatyczne z ojcem Jamesem Manjacalem. Będą to już piąte rekolekcje w Ostrołęce z tym charyzmatycznym kapłanem. Koszt trzydniowych rekolekcji to 110 zł. Zapisy i więcej informacji na stronie www.rekolekcje.ostroleka.pl

 

20. Dziś o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert organowy wybitnego polskiego organisty, profesora Juliana Gembalskiego z Katowic. Będzie to ostatni koncert tegorocznego festiwalu „Etnosakralia kurpiowskie”.

 

21. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

22. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Stanisława Dąbrowska, lat 89 z ulicy Nowomiejskiej
Śp. Stanisław Oleszkiewicz, lat 64 z ulicy Jodłowej
Śp. Teresa Gumkowska, lat 65 z ulicy Traugutta blok nr 16


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

 

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.