s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości Pana Boga i bliźniego.

 

2. Dziś – dwunasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Zaś parafian, do których z okazji wakacji lub urlopu przyjadą krewni lub znajomi, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania.

 

3. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać czas wakacji, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka.

 

4. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Wszystkim życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.

 

5. Ofiary składane w dniu dzisiejszym do puszek przy kościele są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i cele edukacyjne diecezji.

 

6. Tradycyjnie nowenną nieustanną modlimy się w każdą środę. W tym tygodniu uczynimy to także we wtorek, 27 czerwca z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

7. W czwartek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Msze św. w czwartek w porządku świątecznym o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na rzecz Stolicy Apostolskiej, których Stolica Apostolska potrzebuje do należytego pełnienia służby wobec całego Kościoła.

 

8. W czwartek ci z wiernych, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą – pod zwykłymi warunkami – zyskać odpust zupełny.

 

9. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

 

10. Zachęcamy wszystkich do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego.

 

11. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

12. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

13. W sobotę - I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP rano o godz. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo i różaniec.

 

14. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo eucharystyczne i procesja. Zapraszamy asystę procesyjną.

 

15. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Filochowskiego, z ulicy Obrońców – dwie ofiary, z ulicy Sienkiewicza blok nr 13 oraz z Dobrołęki.

 

16. Decyzją Księdza Biskupa z dniem wczorajszym nastąpiła zmiana personalna wśród naszych Księży Wikariuszy. Odszedł od nas Ks. Dawid Rosiński, który został wikariuszem parafialnym w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem. Ks. Dawidowi dziękujemy za jego posługę w naszej parafii, a nowym wikariuszem został neoprezbiter Ks. Marian Grochowski, który miesiąc temu przyjął święcenia kapłańskie. Witając Księdza Mariana jako nowego wikariusza w parafii życzymy owocnej pracy duszpasterskiej i dobrego samopoczucia pośród nas.

 

17. W dniach 28, 29 i 30 lipca w naszej parafii będą adoracje Najświętszego Sakramentu.

 

18. Dnia 31 lipca gościć będziemy pielgrzymów Diecezji Ełckiej, którzy pielgrzymować będą pieszo na Jasną Górę. W tym roku posiłek dla pielgrzymów prosimy, aby przygotowali mieszkańcy z ulic: Traugutta, Osiedle za byłym aresztem, przy cmentarzu, całe osiedle Leśne, ul. Padlewskiego, Sierakowskiego, Antoniego Spiro, Otok, Fortowa, Redutowa, Okopowa i wszystkie ulice za rzeką. Prosimy też mieszkańców z wiosek: Łazy, Zabrodzie, Antonie, Białobiel, Siemnocha. Prosimy, aby dołączyły również Kółka Różańcowe i grupy apostolskie.

 

19. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce Łomżyńskiej Diecezji. Grupa czerwono-zielona wyruszy 1 sierpnia z naszego kościoła. Z naszych kapłanów będzie pielgrzymował Ks. Tomasz.

 

20. Od soboty 1 lipca przez okres wakacji nie będzie Mszy św. w dni powszednie o godz. 6.30 rano. Zapraszamy na Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00. Do spowiedzi prosimy przychodzić wcześniej na pół godziny przed Mszą św.

 

21. Przez okres wakacji w miesiącu lipcu i sierpniu w każdą niedzielę – od przyszłej niedzieli - będzie dodatkowo Msza św. o godz. 20.00.

 

22. Niektóre intencje mszalne Księża odprawiać będą poza parafią, tam gdzie będą przebywali podczas wakacji, na urlopie, z młodzieżą w górach, czy podczas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

 

23. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

24. W ubiegłym tygodniu zmarła nasza parafianka:    


Śp. Janina Krak, lat 71 z ulicy Sienkiewicza 30a


„W Jej intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.