s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14-ta w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.


2. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

 

3. W naszej codziennej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których wakacje nie są czasem odpoczynku, lecz ciężkiej pracy. Wspomagajmy ich przynajmniej duchowo, a kto może, to również fizycznie, abyśmy razem mogli cieszyć się z obfitych plonów ziemi i dziękować Bogu za Jego dary.

 

4. We wtorek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszamy we wtorek na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00 i do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

 

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

6. W środę przypada Uroczystość św. Brunona z Kwerfurtu, głównego Patrona naszej Diecezji. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

 

7. W czwartek różaniec fatimski o godz. 17.30, Msza św. i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

9. Trzydniowe adoracje Najświętszego Sakramentu w naszej parafii będą 28, 29 i 30 lipca, tj. piątek, sobota i niedziela.

 

10. Dnia 31 lipca gościć będziemy pielgrzymów Diecezji Ełckiej, którzy pielgrzymować będą pieszo na Jasną Górę. W tym roku posiłek dla pielgrzymów prosimy, aby przygotowali mieszkańcy z ulic: Traugutta, Osiedle za byłym aresztem, przy cmentarzu, całe osiedle Leśne, ul. Padlewskiego, Sierakowskiego, Antoniego Spiro, Otok, Fortowa, Redutowa, Okopowa, Stacha Konwy i wszystkie ulice za rzeką. Prosimy też mieszkańców z wiosek: Łazy, Zabrodzie, Antonie, Białobiel, Siemnocha. Prosimy, aby dołączyły również Kółka Różańcowe i grupy apostolskie.

 

11. Z Ostrołęki z naszego kościoła wyruszy 1 sierpnia grupa czerwono-zielona po Mszy św. o godz. 6.00 rano. Ci, którzy nie będą pielgrzymować pieszo – zapraszamy codziennie od 1 do 15 sierpnia do kościoła na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski. Tworzyć będziemy grupę pielgrzymów duchowych im. św. Papieża Jana Pawła II, czyli „Grupę Białą”. Będą również zapisy do tej grupy.

 

12. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na Kościół ofiarodawcy z ulicy Brzozowej.

 

13. Msza św. w intencji Margaretek i tych wszystkich, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00.

 

14. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, a kazania będzie głosił Ksiądz Rektor naszego Seminarium.

 

15. Zapraszamy na rekolekcje z Ojcem Johnem Bashoborą, które odbędą się w dniach 11-13 sierpnia w hali Gołasia w Ostrołęce. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej www.rekolekcjeognia.pl.

 

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano” w których znajdziemy wiele interesujących artykułów pogłębiających nasze życie duchowe.

 

17. W ubiegłym tygodniu zmarła nasza parafianka:


Śp. Teresa Wołosz, lat 84 z ulicy Sienkiewicza


„W Jej intencji oraz w intencji naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.