s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Za nami pierwsze tygodnie lata. Dla niektórych z nas jest to czas oderwania od codziennej pracy i możliwość odpoczynku. Starajmy się dobrze wykorzystywać ten czas również na serdeczne rozmowy i spotkania, szczególne z tymi osobami, z którymi na co dzień spędzamy niewiele czasu.

 

2. Są też ludzie, zwłaszcza pracujący na roli, dla których ten czas jest czasem szczególnie wzmożonej pracy. Starajmy się ich wspierać przynajmniej naszą modlitwą, ale też wdzięcznością za ich trud i poświęcenie, dziękując zarazem Bogu za wszelkie dobrodziejstwa, zwłaszcza za obfite plony ziemi. Nie zapominajmy, że wciąż są na świecie ludzie, którzy umierają z głodu. Robiąc zatem zakupy, czyńmy to tak, by potem nie marnować żywności, lecz by wykorzystać ją najlepiej, jak możemy, i by móc podzielić się z tymi, którzy jej nie mają.

 

3. Dziś z okazji św. Krzysztofa, obchodzimy dzień motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych. Poświęcenie pojazdów jest po każdej Mszy świętej. Od 18 lat podejmowana jest w Polsce akcja wspierania misjonarzy polskich: „Podaruj i Ty 1 grosz za każdy przejechany bez wypadku kilometr jako podziękowanie za bezpieczne podróże”. Dlatego przy poświęceniu pojazdów będą zbierane ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.  

 

4. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego: jako pasażer, kierowca lub pieszy. Bezpieczeństwo zależy od naszego rozważnego i odpowiedzialnego zachowania na drodze. Coraz częściej wypadki drogowe są wynikiem zmęczenia, agresji i braku kultury. Ci, którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków wykazują brak odpowiedzialności. Są przestępcami podlegającymi karom. Często na całe życie pozostaje odpowiedzialność moralna i materialna.

 

5. Wszystkich kierowców i udających się w podróż zachęcamy, aby pamiętali o modlitwie ruszając w drogę.  

 

6. Poświęcenie samochodów będzie odbywać się w następujący sposób: na parkingu od ulicy - Ksiądz podejdzie i poświęci, natomiast z parkingu dużego za kościołem samochody będą święcone przy wyjeździe z parkingu przy bocznej bramce między kościołem, a plebanią.

 

7. W środę, 26 lipca, liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny
i Joachima. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków. Wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom, dziadkom i emerytom za chleb zdobyty ich ciężką pracą.

 

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

9. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

10. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na kościół od ofiarodawcy z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej oraz za ofiarę złożoną dla pielgrzymów od Koła Żywego Różańca nr 1 z Łazów.  

 

11. W piątek rozpoczynamy w parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo – adoracje Najświętszego Sakramentu. Przez te dni: piątek, sobota i niedziela wystawiony będzie Najświętszy Sakrament przez cały dzień. Msze św. będą odprawiane o godzinie: 7.00, 10.00 i 18.00.  Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. W piątek, sobotę i niedzielę nieszpory i procesja z Najświętszym Sakramentem o godz. 18.00, Zapraszamy wszystkich parafian i gości. W sposób szczególny zapraszamy asystę procesyjną, grupy apostolskie, stowarzyszenia katolickie i grupę modlitewną, kółka różańcowe, aby pomogły w prowadzeniu poszczególnych godzin adoracji. Niech będzie wspólna modlitwa, ale również indywidualna w ciszy.  

 

12. W przyszły poniedziałek – 31 lipca - będziemy gościć pielgrzymów pieszych diecezji ełckiej, którzy pielgrzymują na Jasną Górę. Ok. godz. 11.00 będą uczestniczyć we Mszy św., a po Mszy św. będzie posiłek dla pielgrzymów. Prosimy o dostarczenie posiłku po Mszy św. ok. godz. 12.00. Ci, którzy przygotowują posiłek mogą wspólnie uczestniczyć we Mszy św. o godz. 11.00.

 

13. W przyszły wtorek, 1 sierpnia, z Ostrołęki z naszego kościoła wyruszy pielgrzymka piesza naszej diecezji - grupa czerwono-zielona po Mszy św. o godz. 6.00 rano. Zapraszamy w przyszły wtorek, kto tylko może, na Mszę św. o godz. 6.00 rano i zachęcamy, aby odprowadzić pielgrzymów chociaż do Rzekunia. Na Jasną Górę dotrą oni 13 sierpnia w godzinach wieczornych. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej w godzinach od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.00.

 

14. Ci, którzy nie będą pielgrzymować pieszo – zapraszamy codziennie od 1 do 15 sierpnia do kościoła na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski. Tworzyć będziemy grupę pielgrzymów duchowych im. św. Papieża Jana Pawła II, czyli „Grupę Białą”. Będą również zapisy do tej grupy. Od 1 do 15 sierpnia będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, aż do różańca o godz. 20.30 i Apelu.  

 

15. Dyrekcja Szpitala w Ostrołęce informuje, iż istnieje możliwość wykonania profilaktycznego badania mammograficznego. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń przy kościele.

 

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Głosie Katolickim” znajdziemy wiele interesujących artykułów. Czytajmy prasę katolicką w czasie wakacji i naszych urlopów.

 

17. Módlmy się w intencji wszystkich kierowców, aby szczęśliwie i w sposób bezpieczny wracali do swoich domów: „Pod Twoją obronę…”, św. Krzysztofie, módl się za nami.

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.