s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

 

2. Dziś w naszej parafii ostatni dzień 40 godzinnego nabożeństwa. O godz. 18.00 Msza św., nieszpory eucharystyczne, procesja i zakończenie adoracji.

 

3. Jutro będziemy gościć pielgrzymów pieszych diecezji ełckiej, którzy pielgrzymują na Jasną Górę. Ok. godz. 11.00 będą uczestniczyć we Mszy św., a po Mszy św. będzie posiłek dla pielgrzymów. Prosimy o dostarczenie posiłku po Mszy św. ok. godz. 12.00. Ci, którzy przygotowują posiłek mogą wspólnie uczestniczyć we Mszy św. o godz. 11.00.

 

4. We wtorek z Ostrołęki z naszego kościoła wyruszy pielgrzymka piesza naszej diecezji - grupa czerwono-zielona po Mszy św. o godz. 6.00 rano. Zapraszamy we wtorek, kto tylko może na Mszę św. o godz. 6.00 rano i zachęcamy, aby odprowadzić pielgrzymów chociaż do Rzekunia. Na Jasną Górę dotrą oni 13 sierpnia w godzinach wieczornych.

 

5. Ci, którzy nie będą wędrować pieszo – zapraszamy codziennie od wtorku do 15 sierpnia włącznie do kościoła na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski. Tworzyć będziemy grupę pielgrzymów duchowych im. św. Jana Pawła II, czyli „Grupę Białą”. Będą również zapisy do tej grupy. Do niej zaproszeni są szczególnie osoby doświadczające krzyża cierpienia: chorzy, w podeszłym wieku, samotni i opuszczeni, ci którzy chodzili kiedyś na pielgrzymki, albo może ktoś z rodziny w tym roku idzie na pielgrzymkę. Swoje cierpienie ofiarowują za siebie i innych. Ich duchowa obecność na trasie pielgrzymki jest wsparciem i umocnieniem dla zmierzających ku Jasnej Górze pątników. Od 1 do 15 sierpnia będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, aż do różańca o godz. 20.30 i Apelu.

 

6. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.

 

7. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

 

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

9. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, godzina święta i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do Apelu Jasnogórskiego.

 

10. W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 

11. Przez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, którego wspomnienie liturgiczne przypada 4 sierpnia, akurat w pierwszy piątek miesiąca, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej.

 

12. W sobotę - I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP rano o godz. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo i różaniec.

 

13. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane jest od XI wieku.

 

14. Za tydzień w niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Prosimy asystę procesyjną.

 

15. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji.

 

16. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Stacha Konwy, od mieszkańców z Osiedla Leśne oraz za większą ofiarę z ulicy 22 Lipca.

 

17. Bóg zapłać wszystkim, dzięki którym możemy przeżywać w parafii adoracje Najświętszego Sakramentu: grupom apostolskim, modlitewnej, kółkom różańcowym oraz asyście procesyjnej.

 

18. Msza św. w intencji Margaretek i tych, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona w piątek 4 sierpnia o godz. 8.00.

 

19. Zapraszamy na zajęcia do Katolickiej Szkoły Rodzenia. Bliższe informacje na plakatach na tablicy ogłoszeń przy kościele oraz na ulotkach, które możemy zabrać ze sobą ze stolików przy wyjściu z kościoła.

 

20. Bractwo Trzeźwości im. św. Maksymiliana Marii Kolbego działające przy naszej parafii już od 34 lat, tradycyjnie w sierpniu zaprasza wszystkich, którym zależy na trzeźwości Narodu Polskiego na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

 

21. Samorząd Gminy Olszewo-Borki informuje, że w niedzielę 3 września br. odbędą się dożynki Gminno-Parafialne. Rozpoczną się one w kościele o godz. 12.00 Mszą św. w Olszewie-Borkach.

 

22. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Głosie Katolickim” znajdziemy wiele interesujących artykułów. Czytajmy prasę katolicką w czasie wakacji i naszych urlopów.

 

23. W ubiegłym tygodniu zmarł nasz parafianin:

 

Śp. Henryk Brodowski, lat 80 z ulicy Sienkiewicza blok nr 49A


„W Jego intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.