s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

 

2. Sierpień to także tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu. W związku z tym zachęcamy parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu, a nawet aż do końca życia. Zachęcamy też do urządzania wesel bez alkoholu.

 

3. Sierpień to miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki.

 

4. Wszystkim parafianom, którzy gościnnie przyjmowali pielgrzymów diecezji ełckiej – składamy serdeczne podziękowanie. Za przygotowanie posiłków zbiorowo i indywidualnie oraz za pomoc dla plebanii w przyjęciu gości. Bóg zapłać cukierniom: Pani Leszczyńskiej i Białobrzewskich. Bóg zapłać Zajazdowi Borowik , Restauracji Augustyniak i Zabytkowa. Podziękowanie dla Kółek Różańcowych, grup apostolskich i poszczególnych osiedli oraz wiosek – dla wszystkich za piękną organizację i pomoc – składamy Bóg zapłać. Pielgrzymi pamiętają o nas w modlitwie podążając pieszo na Jasną Górę.

 

5. Tych, którzy nie pielgrzymują pieszo – zapraszamy do kościoła codziennie do 15 sierpnia włącznie na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski. Tworzymy grupę Białą – imieniem św. Papieża Jana Pawła II. Łączymy się duchowo z pielgrzymami. Łaski Boże z tego pielgrzymowania możemy ofiarować w swoich określonych intencjach. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, aż do różańca o godz. 20.30.

 

6. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

 

7. W tym tygodniu: w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do Apelu Jasnogórskiego.

 

9. Przez okres wakacji w każdą niedzielę jest dodatkowo Msza św. o godz. 20.00.

 

10. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

11. W przyszłą niedzielę różaniec fatimski o godz. 20.30, Apel Jasnogórski i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

12. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół ofiarodawcom z ulicy Bojowników.  

 

13. Bractwo Trzeźwości im. św. Maksymiliana Marii Kolbego działające przy naszej parafii już od 34 lat, tradycyjnie w sierpniu zaprasza wszystkich, którym zależy na trzeźwości Narodu Polskiego na Mszę św. - dziś o godz. 16.00.

 

14. „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy.

 

15. Zapraszamy na zajęcia do Katolickiej Szkoły Rodzenia. Bliższe informacje na plakatach na tablicy ogłoszeń przy kościele.

 

16. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Parkowej 6 oferuje kształcenie w systemie dziennym, wieczorowym lub zaocznym. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Głosie Katolickim” znajdziemy wiele interesujących artykułów.

 

18. Panu Bogu za pośrednictwem Matki Najświętszej polecajmy wszystkie nasze intencje, módlmy się w intencji pielgrzymów zdążających na Jasną Górę, módlmy się o trzeźwość w naszych rodzinach.

 

19. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Jan Nowak, lat 75 z ulicy Sienkiewicza blok nr 18
Śp. Jadwiga Kwaśniewska, lat 67 z Białobrzega Bliższego


„W Ich intencji oraz w intencji naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.