s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak  w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

 


2. Jutro w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

 

3. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. we wtorek, tak jak w każdą niedzielę, również o godz. 20.00. Poświęcenie ziół i kwiatów oraz pierwocin tegorocznych zbiorów będzie na każdej Mszy św. Błogosławieństwo małych dzieci będzie we wtorek podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku.

 

4. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiona rzecz zawsze przypominała o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przecież na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku Niebu.

 

5. We wtorek w tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu. Myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

 

6. We wtorek zapraszamy na ostatni już różaniec i Apel Jasnogórski o godz. 20.30.

 

7. Starajmy się również w czasie wakacji i urlopów pamiętać o tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na żaden wyjazd. Poświęćmy im przynajmniej trochę troski i uwagi. Być może są to nasi starsi rodzice albo też sąsiedzi, czy też inne osoby potrzebujące pomocy czy zainteresowania. Pozwólmy, aby nasza „wyobraźnia miłosierdzia” została uruchomiona.

 

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

9. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

10. Diecezjalne dziękczynienie za plony odbędzie się w dniu 10 września 2017 r. w parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie. Przedstawicielami naszej parafii na dożynkach diecezjalnych w Kolnie będą mieszkańcy Białobieli.

 

11. Nasze parafialne dożynki będą w niedzielę 17 września, podczas Mszy św. o godz. 10.00.

 


12. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na Nuncjaturę Apostolską w Polsce.

 


13. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół ofiarodawcy z ulicy Brzozowej.

 


14. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przynoszą żywe kwiaty do kościoła.

 


15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 


16. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Antoni Pędzich, lat 86 z Siemnochy
Śp. Barbara Dudziec – Gromadzka, lat 65 z ulicy Farnej
Śp. Halina Koziatek, lat 63 z ulicy Skrzetuskiego
Śp. Krzysztof Gwiazdowski, lat 67 z ulicy Kościuszki


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.