s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

2. W czwartek przypada 37. rocznica konsekracji biskupiej Ks. Biskupa Seniora Stanisława Stefanka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

 

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

4. W sobotę ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. W sobotę, w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej Msze św. będą sprawowane w porządku świątecznym o godz.: 7.00 8.00, 10.00 i 16.00. W tym dniu dokonamy odnowienia Jasnogórskich Ślubów Narodu.

 

5. Przed nami ostatnie dni miesiąca trzeźwości, a zarazem dla niektórych ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcamy przy tym do nabywania i czytania prasy katolickiej. Wracając, okazujmy Panu Bogu wdzięczność za dni beztroski, wytchnienia od pracy i codziennych zajęć, za możliwość regeneracji sił fizycznych i duchowego wzrostu. Przepraszajmy, jeśli zrobiliśmy sobie urlop również od Pana Boga. I nade wszystko prośmy o błogosławieństwo na kolejny czas pracy i nauki.

 

6. Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcamy do skorzystania z sakramentu  pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem. Okazja do spowiedzi dla dzieci szkolnych codziennie podczas porannych i wieczornych nabożeństw.   

 

7. Skrócony kurs przedmałżeński organizujemy w dniach 16 i 17 września (sobota i niedziela). Można się już zapisywać.

 

8. W niedzielę 10 września organizujemy Pieszą Pielgrzymkę do Dąbrówki. Trasa wynosi 18 km. Na powrót będą autokary. Wyjście sprzed kościoła o godz. 7.00 rano. Dla tych, którym za ciężko iść pieszo – przy naszym kościele będzie podstawiony autokar o godz. 11.30 i po nabożeństwie będziemy mogli powrócić.   

 

9. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Andrzej Pędzich, lat 59 z Zabrodzia z ulicy Księdza Waltera        
Śp. Grzegorz Ambrzykowski, lat 67 z ulicy Traugutta
Śp. Grzegorz Bączek, lat 52 z ulicy Mazowieckiej blok nr 8
Śp. Andrzej Zdunik, lat 66 z Drężewa z ulicy Dębowej


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.