s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Dziś – dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji i w miesiącu trzeźwości. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni i wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Niech to przesłanie towarzyszy zarówno gościom opuszczającym po wakacjach naszą parafię, jak i wszystkim parafianom. Do sprawy troski o trzeźwość narodu będziemy przy różnych okazjach powracali w przyszłości.

 

2. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego i katechetycznego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.

 

3. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

 

4. Ofiary składane w dniu dzisiejszym do puszek przy kościele przeznaczone są na rzecz poszkodowanych w wichurach w naszym kraju. Za zlożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

5. We wtorek przypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.

 

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

7. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. z okazji rocznicy „Solidarności”, w intencjach Ojczyzny i Kościoła.

 

8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

9. W piątek przypada 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.  

 

10. W piątek - I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30; 7.00; 8.00; 16.30 i 18.00. Księża przybędą do chorych z Komunią św. w ich domach.

 

11. Dzieci klas IV, które przystąpiły do pierwszej komunii św. zapraszamy do „obchodzenia” I piątków miesiąca. Te dzieci i ich rodziców zapraszamy w I piątek miesiąca do spowiedzi od godz. 16.00 i na Mszę św. o godz. 16.30.

 

12. Kandydatów do bierzmowania w I piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi i na Mszę św. o godz. 18.00.

 

13. W sobotę – I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00 rano.

 

14. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godziny 10.00 procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną.

 

15. Prosimy zgłaszać się po odbiór kart dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy o przekazanie tej informacji. Do bierzmowania przystępują uczniowie drugich klas gimnazjalnych, niezależnie gdzie chodzą do gimnazjum, ale parafianie przystępują do tego sakramentu w swojej parafii. Przygotowanie do bierzmowania prowadzi Ks. Marian.  

 

16. Uczniowie klas drugich gimnazjum przygotowujący się w tym roku do bierzmowania przychodzą w każdą niedzielę i święto na Mszę św. o godz. 8.30, a w I piątki miesiąca do spowiedzi i na Mszę św. o godz. 18.00.

 

17. Również należy zgłaszać się po odbiór kart dla dziecka do I Komunii św. Do I Komunii św. przystępują dzieci klas trzecich szkół podstawowych, niezależnie gdzie chodzą do szkoły, ale parafianie przystępują do tego sakramentu w swojej parafii. Wypełnioną kartę należy zwrócić do Księdza Krzysztofa, który jest odpowiedzialny za przygotowanie dzieci do I Komunii św.   

 

18. Na praktykę duszpasterską skierowany został przez Księdza Biskupa do naszej parafii Diakon Paweł Wiśniewski, alumn naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Diakon Paweł pochodzi z parafii Dobrzyjałowo, będzie z nami przez najbliższy miesiąc, a później będzie przybywał do naszej parafii w soboty i niedziele Wielkiego Postu.  

 

19. Skrócony kurs przedmałżeński organizujemy w dniach 16 i 17 września (sobota i niedziela). Można się zapisywać.

 

20. Zebranie z katechetami odbędzie się w najbliższy piątek 1 września o godz. 18.30 na plebanii.

 

21. Ksiądz Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży zwraca się z prośbą o zbiórkę płodów rolnych. W naszej parafii – tak jak w latach ubiegłych - prosimy sołtysów o zbiórkę ofiar pieniężnych od wszystkich mieszkańców wiosek, nie tylko od rolników. Natomiast mieszkańcy z miasta mogą okazać pomoc dla naszego Seminarium przez złożenie ofiary u Księży. Prosimy o zbiórki w ciągu dwóch tygodni.  

 

22. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Zagłoby, Berka Joselewicza oraz z Antoń z ulicy Mazurskiej.

 

23. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji.

 

24. Po okresie wakacji, od piątku 1 września będzie już odprawiana poranna Msza św. w dni powszednie o godz. 6.30. Natomiast od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. w niedziele o godz. 20.00.  

 

25. Dzień inaugurujący nowy rok katechetyczny dla katechetów odbędzie się w sobotę 2 września w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży.

 

26. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Głos Katolicki”.

 

27. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Stanisław Niedźwiecki, lat 80 z ulicy Zawiszy
Śp. Zofia Boryszewska, lat 85 z Drężewa z ulicy Dębowej
Śp. Mieczysław Lipski, lat 61 z ulicy Traugutta
Śp. Zdzisław Łojewski, lat 80 z ulicy Okopowej
Śp. Józef Gawroński, lat 69 z ulicy Sienkiewicza blok nr 30a
Śp. Janina Pędzich, lat 57 z Siemnochy
Śp. Stanisława Chełstowska, lat 87 z ulicy Ks. Brzóski


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.