s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy do kościoła dzieci i młodzież, rodziców i Grono Pedagogiczne na Mszę Świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.


a. jutro o godz. 8.00 – I i II Liceum Ogólnokształcące,
b. jutro o godz. 16.00 - Gimnazjum i Liceum Klasyczne,
c. we wtorek o godz. 10.00 – Szkoła Podstawowa nr 6 oraz Ośrodek Szkolno - Wychowawczy,
d. w przyszłą niedzielę o godz. 11.30 – Szkoła Podstawowa w Antoniach i Białobieli,
e. w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30 dzieci klas pierwszych przynoszą swoje tornistry i przybory szkolne do poświęcenia.

 

2. Rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Zainteresujmy się, czy nasze dzieci i młodzież przystąpiły do spowiedzi świętej i czy sumiennie korzystają z katechizacji szkolnej. Starajmy się zwracać uwagę na to, czym zajmują się nasze dzieci, jakie są ich postępy w nauce, już od początku roku poświęcając im czas, razem z nimi odkrywając to, o czym się uczą. Nie wystarczy wysyłać dzieci na coraz to nowe zajęcia dodatkowe, one potrzebują przede wszystkim naszego zainteresowania i przykładu, zwłaszcza w tym, co dotyczy rzetelności w wypełnianiu powierzonych nam zadań.

 

3. Dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i cele edukacyjne diecezji. Za złożone ofiary na ten cel składamy Bóg zapłać.

 

4. W tym tygodniu: we wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

6. W czwartek – I czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

7. W piątek, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. W to piątkowe święto zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.

 

8. Msza św. w intencji Margaretek i tych, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona w piątek o godz. 6.30.

 

9. Za tydzień w niedzielę piesza pielgrzymka do Dąbrówki. Trasa wynosi 18 km. Na powrót będą autokary. Wyjście sprzed naszego kościoła o godz. 7.00 rano. Dla tych, którym za ciężko iść pieszo – przy naszym kościele będzie podstawiony autokar o godz. 11.30 i po nabożeństwie będziemy mogli powrócić. W Dąbrówce o godz. 13.00 będzie uroczysta Msza św. Nie ma wcześniejszych zapisów, wystarczy przyjść, aby wyruszyć na pieszą pielgrzymkę.

 

10. Będzie również rowerowa pielgrzymka do Dąbrówki w przyszłą niedzielę. Wyjazd o godz. 9.15 sprzed kościoła.

 

11. Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 23 i 24 września – sobota i niedziela. Wyjazd w sobotę 23 września o godz. 7.00. W sprawie wyjazdu prosimy zgłaszać się do Księży w zakrystii.

 

12. Skrócony kurs przedmałżeński organizujemy w dniach 16 i 17 września (sobota i niedziela). Zapisy u Księży.

 

13. Kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania, czyli uczniowie klas drugich gimnazjalnych, którzy jeszcze nie zgłosili się po odbiór kart – prosimy zgłosić się dziś. Kandydaci do bierzmowania przychodzą do kościoła w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 8.30.

 

14. Również uczniowie klas trzecich szkół podstawowych, którzy jeszcze nie zgłosili się po odbiór kart – prosimy zgłosić się dziś. Dzieci klas trzecich wraz z rodzicami przychodzą do kościoła w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie przygotowujące dzieci do I komunii św.

 

15. Dzieci klas III i te które tylko zechcą po Mszy św. mogą otrzymywać obrazki potwierdzające ich obecność na niedzielnej Mszy św.

 

16. Dożynki diecezjalne jako nabożeństwo dziękczynne za tegoroczne zbiory będą za tydzień w parafii Kolno, natomiast nasze dożynki parafialne będą za dwa tygodnie w niedzielę 17 września, podczas Mszy św. o godz. 10.00. Przedstawicielami naszej parafii na dożynkach diecezjalnych w Kolnie są mieszkańcy Białobieli.

 

17. Kancelaria parafialna i kancelaria Pana Organisty jest czynna w godz. od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.00. Kancelaria mieści się w budynku parafialnym.

 

18. Duszpasterz ministrantów – Ks. Marian - zaprasza wszystkich ministrantów na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00. Obowiązuje to zarówno starszych jak i młodszych ministrantów. Zapraszamy również kandydatów na ministrantów.

 

19. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

20. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza jutro na Mszę św. o godz. 19.00.

 

21. Instytut Kształcenia Zawodowego Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku mający swoją siedzibę w Ostrołęce przy Alei Wojska Polskiego 44, zaprasza do podjęcia studiów podyplomowych w ramach atrakcyjnych specjalności na kierunkach pedagogika i zarządzanie. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń.

 

22. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

23. Panu Bogu polecajmy wszystkie nasze intencje, módlmy się w intencji dzieci i młodzieży, która rozpoczyna nowy rok szkolny: „Pod Twoją obronę…

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.