s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Jutro, w poniedziałek, 11 września, przypada rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści 16 lat temu zginęło tylu niewinnych ludzi. Chrystus nieustannie poucza nas: „Błogosławieni ubodzy w duchu…, błogosławieni cisi…, błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości…, błogosławieni miłosierni…, błogosławieni, którzy wprowadzają pokój…”. Ale taki może być tylko ten, kto naprawdę żyje w wielkiej przyjaźni z Panem Bogiem, kto idzie drogą wiary, nadziei i miłości. Módlmy się dzisiaj także o to, aby Chrystus, którego na krzyż zawiodła miłość do każdego człowieka, przyciągnął do siebie jak największe rzesze ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

 

2. Dziś w pieszej pielgrzymce o godz. 7.00 udali się pielgrzymi do Dąbrówki.

 

3. Dziś rozpoczynamy VII Tydzień Wychowania. Na początku roku szkolnego i katechetycznego oraz tego Tygodnia polecamy w tej modlitwie młodzież, dzieci i wychowawców. Również w osobistej modlitwie włączmy się do tego ważnego wołania Kościoła.

 

4. Za tydzień dożynki parafialne jako nabożeństwo dziękczynne za tegoroczne zbiory o godz. 10.00. Zapraszamy przedstawicieli wszystkich wiosek.

 

5. W przyszłą niedzielę zebranie z Kółkami różańcowymi po Mszy św. o godz. 10.00.

 

6. Dzieci najmłodsze otrzymują obrazki potwierdzające ich obecność na niedzielnej Mszy św.

 

7. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

8. W środę o godz. 17.30 różaniec fatimski, Msza św. i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00.

 

10. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.

 

11. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

12. W piątek, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.

 

13. W sobotę o godz. 9.00 rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego w budynku parafialnym.

 

14. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę
w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

 

15. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16.00. Kandydaci do bierzmowania otrzymają indeksy oraz będzie spotkanie z rodzicami.

 

16. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Brzozowej oraz za ofiarę bezimienną.

 

17. Bóg zapłać mieszkańcom Zabrodzia i Białobieli za złożone ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

 

18. Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 23 i 24 września – sobota i niedziela. Wyjazd w sobotę 23 września o godz. 7.00. W sprawie wyjazdu prosimy zgłaszać się do Księży w zakrystii.

 

19. Duszpasterz ministrantów – Ks. Marian zaprasza wszystkich ministrantów na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00. Obowiązuje to zarówno starszych jak i młodszych ministrantów. Zapraszamy również kandydatów na ministrantów.

 

20. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 w sali domu parafialnego.

 

21. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza osoby, które pragną pogłębić swoją więź z Bogiem i ukończyły 18 lat na rekolekcje ewangelizacyjne, które rozpoczną się w przyszły poniedziałek 18 września Mszą św. o godz. 18.00.

 

22. W sobotę 23 września organizowany jest wyjazd do Warszawy na pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie połączoną z koncertem „Nie piję, bo kocham”. Bliższe informacje i zapisy u ks. Mariana.

 

23. Dziś finał II Festiwalu Muzycznego „Ostrołęckie Operalia”. O godz. 17.00 w Ostrołęckim Centrum Kultury spektakl kostiumowy o Powstaniu Warszawskim – Warszawskie dzieci – pieśni powstania warszawskiego. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń przy kościele.

 

24. Za tydzień w niedzielę Międzynarodowy Dzień Środków Oddziaływania Społecznego. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Z tej okazji zbierane będą ofiary do puszek na nasze Diecezjalne Radio „Nadzieja”.

 

25. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

26. W ubiegłym tygodniu zmarła nasza parafianka:


Śp. Janina Późniewska, lat 87 z ulicy Kickiego


„W Jej intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.