s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Dziś – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku liturgicznego, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dziś mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu. Dzisiejsza niedziela przypomina nam również obowiązek modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich. Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takich jak prasa, radio, telewizja, Internet itp. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec. Przy kościołach naszej diecezji i przy naszym kościele zbierane są dziś ofiary do puszek na nasze Diecezjalne Radio „Nadzieja”.

 

2. Dziś nasze dożynki parafialne jako nabożeństwo dziękczynne za tegoroczne zbiory o godz. 10.00.

 

3. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z Kółkami Różańcowymi.

 

4. Dziś młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00. Kandydaci do bierzmowania otrzymają dziś indeksy oraz będzie spotkanie z rodzicami.

 

5. W tym tygodniu: we wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00

 

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

8. W sobotę wyjazd pielgrzymki do Częstochowy. Wyjazd autokaru o godz. 7.00 z parkingu przy kościele. Kto jeszcze nie podał numeru Pesel do ubezpieczenia, prosimy podać go do księży.

 

9. 27 września przypada patronalne Święto Sióstr Miłosierdzia – liturgiczne wspomnienie św. Wincentego a Paulo, Założyciela Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Służebnic Ubogich. W związku z tym za tydzień w niedzielę o godz. 11.30 będzie odprawiona Msza św. z okazji 12. rocznicy Parafialnego Zespołu Caritas, w intencji ubogich, chorych i samotnych oraz w intencji wolontariuszy i darczyńców. Po Mszy św. o godz. 8.30 do godz. 13.00 w przyszłą niedzielę na terenie przy kościele będzie się odbywał kiermasz ciast pod nazwą „Ciastko św. Wincentego”. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc dla ubogich z naszej parafii.

 

10. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Słonecznej oraz z Gnatów.

 

11. Nasz parafialny odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej przeżywać będziemy w niedzielę 8 października. Prosimy asystę procesyjną. Dzieci klas III przygotowujące się do I komunii św. w dzień odpustu zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 13.00. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone dzieciom różańce jako pamiątka na dzień ich I komunii św.

 

12. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

13. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży mieszkańcom Siemnochy, Gnatów i Białobrzega Dalszego.

 

14. Msza św. w intencji mieszkańców Białobieli zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

 

15. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne, które rozpoczną się jutro Mszą św. o godz. 18.00.

 

16. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza… Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

 

17. W sobotę 30 września Siostry Szarytki organizują pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie i Kalwarii Mazurskiej. Koszt 55 zł (w tym obiad). Wyjazd o godz. 6.30. Zgłoszenia przyjmuje s. Dorota. Ilość miejsc ograniczona.  

 

18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Głos Katolicki”.

 

19. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Jerzy Wódkiewicz, lat 86 z ulicy Sienkiewicza blok nr 30a
Śp. Sabina Merks, lat 85 z ulicy 22 lipca
Śp. Wanda Choszczewska, lat 87 z ulicy Łęczysk
Śp. Teresa Kamień, lat 83 z ulicy Staniszewskiego


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.