s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Dziś – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Działa w niej szereg grup modlitewnych i apostolskich.

 

2. Dziś o godz. 11.30 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za 400 lat charyzmatu wincentyńskiego, w intencji ubogich, chorych i samotnych oraz w intencji wolontariuszy i darczyńców. Dziś po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 na terenie przy kościele odbywa się kiermasz ciast pod nazwą „Ciastko św. Wincentego”. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc dla ubogich z naszej parafii. Całą akcję organizują Siostry Miłosierdzia. Przy tej okazji warto przypomnieć, że w naszej parafii wiele rodzin żyje w trudnej sytuacji materialnej, świadczą o tym zgłoszenia o pomoc materialną do Parafialnego Zespołu Caritas, który działa w naszej parafii od 2005 r. Z ofiar wiernych – z tej puszki, która jest pod chórem pomagamy także finansowo rodzinom o małych dochodach na leki, żywność, opłaty związane z utrzymaniem mieszkania. Udzielamy też pomocy doraźnej. To wszystko możemy czynić dzięki ofiarności parafian i ludzi dobrej woli. Przy tej okazji dziękujemy osobom zaangażowanym i pracującym w Parafialnym Zespole Caritas wraz z Siostrą Lucyną.

 

3. W tym tygodniu: we wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00. Po Mszy św. zapraszamy na wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy szczególnie uczniów i studentów.

 

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

6. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy miesiąc różańca świętego. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania przez wielu świętych. Również nasz rodak św. papież Jan Paweł II nie rozstawał się z różańcem. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym każdego, kto boryka się z różnymi trudnościami, problemami. Powierzając je Matce Bożej, możemy ze zdziwieniem odkryć, jak bardzo zmienia się nasze do nich nastawienie i jak Ona pokazuje drogi wyjścia z sytuacji, z których wydaje się, że już wyjścia nie ma. Różaniec codziennie w kościele o godz. 17.30. Zachęcamy, aby w tym miesiącu różańca świętego odmawiać go w domach całymi rodzinami.

 

7. W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca i procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy asystę procesyjną.

 

8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się poświęcenie Figury św. Michała Archanioła, która zostanie umieszczona w nawie bocznej kościoła. Przed każdą Mszą św. w przyszłą niedzielę wchodząc do kościoła otrzymamy Akt oddania się św. Michałowi Archaniołowi, który wspólnie odmówimy. Fundatorem Figury św. Michała Archanioła jest rodzina z parafii, która figurę przywiozła z Sanktuarium św. Michała we Włoszech.

 

9. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłą niedzielę brali udział w nabożeństwie dożynkowym i za przygotowane dary ofiarne.

 

10. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcy z ulicy Traugutta blok nr 16 oraz od Ostrołęckiej Rady Seniorów. Bóg zapłać za złożone ofiary na Kościół w zeszłą niedzielę podczas dożynek.

 

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży mieszkańcom: Łazy i Siarki, Antonie, Drężewo, Kruki, Łęg Przedmiejski i Białobrzeg Bliższy.

 

12. Msza św. w intencji wszystkich mieszkańców wioski Kruki zostanie odprawiona w niedzielę 8 października o godz. 8.30.

 

13. Ofiary składane do puszek w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Caritas naszej diecezji.

 

14. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza dziś na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. z godz. 16.00 do 18.00.

 

15. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy dostarczają żywe kwiaty do kościoła.

 

16. W niedzielę 8 października będziemy przeżywać doroczny odpust ku czci NMP Różańcowej. Główna Msza św. odpustowa o godz. 13.00. Zapraszamy asystę procesyjną. Dzieci klas III przygotowujące się do I komunii św. w dzień odpustu zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 13.00. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone dzieciom różańce jako pamiątka na dzień ich I komunii św. Niech rodzice zatroszczą się, aby każde dziecko miało swój różaniec.

 

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Głos Katolicki”.

 

18. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Lucyna Jezierska, lat 78 z ulicy Reymonta

Śp. Pelagia Dzierżanowska, lat 93 z ulicy Paderewskiego

Śp. Bolesław Korzeniecki, lat 95 z ulicy Jagiełły

 

„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.