s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie odprawianym w naszym kościele różańcu o godzinie 17.30. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.

 

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

 

3. Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. Jeśli będzie więcej chętnych osób, to być może uda się założyć nowe róże. Do obowiązków osób należących do róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych i odmawianie jednej tajemnicy różańca.

 

4. Dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Caritas naszej diecezji i na dzieła prowadzone przez Caritas.

 

5. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się poświęcenie Figury św. Michała Archanioła, która zostanie umieszczona w nawie bocznej kościoła.

 

6. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia.

 

7. W tym tygodniu: codziennie różaniec o godz. 17.30.

 

8. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

10. W czwartek wspomnienie św. Faustyny. Po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii św. Siostry Faustyny.

 

11. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, godzina święta i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

12. W piątek - pierwszy piątek miesiąca. Msze św. w I piątek miesiąca o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00. Księża przybędą z komunią św. do chorych w ich domach. Przygotowujący się do bierzmowania przychodzą w I piątek miesiąca do spowiedzi o godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00. Dzieci klas IV zapraszamy do spowiedzi od godz. 16.00 i na Mszę św. o godz. 16.30.

 

13. W sobotę przypada wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej. W dzień Matki Bożej Różańcowej w naszym kościele Msze Święte o zwykłej porze.

 

14. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać doroczny odpust ku czci NMP Różańcowej. Główna Msza św. odpustowa o godz. 13.00, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup. Zapraszamy asystę procesyjną. Dzieci klas III przygotowujące się do I komunii św. w dzień odpustu zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 13.00. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone dzieciom różańce jako pamiątka na dzień ich I komunii św. Niech rodzice zatroszczą się, aby każde dziecko miało swój różaniec.

 

15. Za tydzień w niedzielę, 8 października, będziemy obchodzili kolejny 17. Dzień Papieski, pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecamy życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę. Zwracamy się z prośbą o złożenie ofiary do puszki przy kościele na fundusz stypendialny w przyszłą niedzielę.

 

16. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

 

17. W zakrystii można zapisywać wypominki roczne, półroczne i jednorazowe oraz Msze św. składkowe. Można również zapisywać w dni powszednie codziennie przy nabożeństwach lub w kancelarii w wyznaczonych godzinach. Modlitwy wypominkowe odmawiane są za zmarłych przez cały rok.

 

18. Dzieci otrzymują obrazki potwierdzające ich obecność na niedzielnej Mszy św. Te obrazki dzieci wklejają do specjalnych książeczek.

 

19. Dzieci i ich rodziców zapraszamy na Msze św. w każdą niedzielę o godz. 11.30.

 

20. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół ofiarodawcy z ulicy Fortowej oraz od Koła Żywego Różańca z Łęgu Przedmiejskiego, za ofiarę bezimienną oraz za ofiarę z Dobrołęki.

 

21. Dziękujemy wspólnotom parafialnym, a także wszystkim parafianom, którzy włączyli się w edycję akcji „Ciastko św. Wincentego". Zebrane środki finansowe będą przeznaczone na potrzeby najuboższych dzieci z terenu naszej parafii.

 

22. Msza św. w intencji Margaretek i tych, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona we wtorek o godz. 6.30.

 

23. Msza św. w intencji pielgrzymów, którzy pielgrzymowali na Jasną Górę w ubiegłą sobotę i niedzielę zostanie odprawiona w niedzielę 8 października o godz. 10.00. Bóg zapłać również pielgrzymom za ofiarowaną stułę maryjną do koscioła.

 

24. Msza św. w intencji Ostrołęckich Seniorów i Osób Starszych zostanie odprawiona w niedzielę 8 października o godz. 11.30.

 

25. Parafia i Domowy Kościół zaprasza na VI Wieczór Skupienia dla małżeństw i narzeczonych w sobotę 14 października o godz. 19.45. Gościem, który wygłosi konferencję będzie znany dziennikarz, filozof, publicysta, tłumacz, pisarz i działacz katolicki, dyrektor programowy Telewizji Republika dr Tomasz Terlikowski.

 

26. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 w sali domu parafialnego.

 

27. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Ostrołęce zaprasza w przyszłą niedzielę 8 października na godzinę 19.00 do naszego kościoła na recital organowy Aleksandry Gawrońskiej - absolwentki Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Ostrołęce w klasie fortepianu, a obecnie studentki II roku Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie organów profesora Juliana Gembalskiego. Koncert odbędzie się w ramach obchodów jubileuszu 40-lecia ostrołęckiej szkoły muzycznej.

 

28. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Głos Katolicki”.

 

29. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Wiesław Późniewski, lat 79 z ulicy Kościuszki
Śp. Zofia Kalinowska, lat 90 z ulicy Sobieskiego
Śp. Helena Kurpiewska, lat 92 z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej
Śp. Bożena Kuskowska, lat 59 z ulicy Łęczysk blok nr 10/14
Śp. Antoni Pyskło, lat 84 z ulicy Ciasnej


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.