s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Obchodzimy dziś kolejny 17. Dzień Papieski, pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”,poświęcony popularyzacji nauczania św. Jana Pawła II. Obchody tego dnia zrodziły się z potrzeby wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat Jana Pawła II. Na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka po Mszy Świętej do puszek przy kościele przeznaczona jest na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

2. W tym tygodniu: codziennie różaniec o godz. 17.30.

 

3. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00.

 

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

6. W piątek Dzień Fatimski. Różaniec o godz. 17.30 i procesja.

 

7. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Otaczamy szczególną modlitwą ludzi, na których barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia. Pamiętajmy o nich także w naszej modlitwie, szczególnie podczas różańca o godz. 17.30 i Mszy św. o godz. 18.00. Z tej okazji do Dyrektorów, Nauczycieli, Katechetów, Wychowawców, Wszystkich Pracowników Szkół i Placówek kierujemy słowa szczerego uznania, szacunku oraz wyrazy wdzięczności za wysiłek i poświęcenie w realizowaniu trudnego, ale jakże pięknego powołania kształcenia dzieci i młodzieży. Przyjmijcie z okazji Waszego Święta z serca płynące życzenia. Życzymy, aby Najwyższy Nauczyciel Jezus Chrystus obdarzał Was swoim błogosławieństwem, aby niełatwa misja nauczyciela, pedagoga, wychowawcy i katechety przyniosła jeszcze lepsze efekty, satysfakcję, radość oraz świadomość, że budujecie fundamenty polskiego jutra.

 

8. Mijają kolejne dni październikowe – czy mijają nam z różańcem świętym w ręku? Zapraszamy codziennie na różaniec o godz. 17.30. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i smutku. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe „dziesiątki” wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domu rodzinnego.

 

9. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. z godz. 10.00 spotkanie Kółek Różańcowych.

 

10. W zakrystii można zapisywać wypominki roczne, półroczne i jednorazowe oraz Msze św. składkowe. Można również zapisywać w dni powszednie codziennie przy nabożeństwach lub w kancelarii w wyznaczonych godzinach. Modlitwy wypominkowe odmawiane są za zmarłych przez cały rok.

 

11. Kolejny pogrzeb dzieci utraconych w najbliższą sobotę 14 października br. Msza św. za rodziców i za dzieci zmarłe przed narodzeniem zostanie odprawiona o godz. 10.00 w naszym kościele. Po Mszy św. urna z prochami zostanie pochowana na cmentarzu parafialnym w grobowcu dzieci utraconych.

 

12. Za tydzień przeprowadzane będą w całej Polsce obliczenia niedzielnych praktyk religijnych: obecności wiernych w kościele na Mszach św. i przystępujących do komunii św.

 

13. Zwracamy się z prośbą, aby już powoli porządkować groby. Śmieci należy wynosić do kontenerów. Nie wolno pozostawiać śmieci na innych grobach, między grobami, czy pod parkanem. Pozwoli to bez przeszkód w wywiezieniu śmieci. Starajmy się być gospodarzami tego cmentarza i dbajmy o porządek. Prosimy też, aby nie przynosić na groby wianków i kwiatów z tworzyw sztucznych. Unikajmy przesady. Zmarłym nie potrzeba dużej ilości zniczy, ale potrzebna jest im nasza modlitwa. Jest i tak, że wielu pojawia się na cmentarzu tylko z okazji Wszystkich Świętych. Na teren cmentarza nie wjeżdżajmy samochodami, nie wprowadzajmy psów, nie palmy papierosów. Cmentarz jest miejscem świętym. Zachodźmy często na cmentarz i po przyjęciu Komunii św. Zachowajmy nasz polski obyczaj pójścia na cmentarz po Mszy św. niedzielnej do swoich bliskich.

 

14. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół ofiarodawcy z ulicy Brzozowej.

 

15. Pan Organista rozpocznie roznoszenie poświęconych opłatków do rodzin. Niech każda rodzina z wielkim szacunkiem przyjmie opłatki. Doceniając pracę Pana Organisty składamy tradycyjną ofiarę.

 

16. Pielgrzymka kolejarzy i ich rodzin na Jasną Górę odbędzie się w dniach 4-5 listopada br. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń przy kościele.

 

17. Parafia i Domowy Kościół zaprasza na VI Wieczór Skupienia dla małżeństw i narzeczonych w najbliższą sobotę 14 października o godz. 19.45. Gościem, który wygłosi konferencję będzie znany dziennikarz, filozof, publicysta, tłumacz, pisarz i działacz katolicki, dyrektor programowy Telewizji Republika dr Tomasz Terlikowski. Po Mszy św. będą rozdawane ulotki zapraszające na ten wieczór skupienia.

 

18. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Ostrołęce zaprasza dziś o godzinie 19.00 do naszego kościoła na recital organowy Aleksandry Gawrońskiej. Koncert odbędzie się w ramach obchodów jubileuszu 40-lecia ostrołęckiej szkoły muzycznej.

 

19.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Głos Katolicki”.

 

20. Są do nabycia kalendarze ścienne na przyszły rok oraz kalendarze książkowe rolników.

 

21. W dzień naszego parafialnego odpustu możemy uzyskać odpust zupełny. Będąc w stanie łaski uświęcającej możemy go ofiarować za siebie, albo za jedną osobę zmarłą. Aby uzyskać ten odpust odmówmy teraz wspólnie modlitwy przypisane do tego odpustu: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo …, w intencjach Ojca Świętego: Pod Twoją obronę ...

 

22. W ubiegłym tygodniu zmarły nasze parafianki:


Śp. Czesława Salamucha, lat 82 z Białobieli z ulicy Szkolnej
Śp. Apolonia Medyńska, lat 88 z ulicy Kościuszki, blok nr 24/26


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.