s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski kard. August Hlond – jest modlitwą potężną” i że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy codziennie o godz. 17.30 na wspólne różańcowe nabożeństwa.

 

2. Jutro powrócimy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 39 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka.

 

3. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

4. W środę swoją modlitwą obejmujemy również pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza. Służbę Zdrowia zapraszamy w środę na różaniec i Mszę św. o godz. 18.00.

 

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. wieczorną.

 

6. W czwartek przypada 33. rocznica uprowadzenia i zabójstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

7. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

8. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw.

 

9. Dziś po Mszy św. z godz. 10.00 spotkanie Kółek Różańcowych.

 

10. W niedzielę, 22 października Kościół w liturgii wspomina św. Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.

 

11. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

12. Dziś przeprowadzane są w całej Polsce obliczenia niedzielnych praktyk religijnych: obecności wiernych w kościele na Mszach św. i przystępujących do komunii św.

 

13. Porządkujmy cmentarz grzebalny. Bardzo prosimy czynić to przez najbliższe dni. Nie wolno odkładać na ostatnie dni, gdyż w ostatnie dni mogą być trudności z wywiezieniem śmieci. Śmieci prosimy wynosić do kontenerów, a nie pod parkan, czy pomiędzy groby.

 

14. W zakrystii można zapisywać wypominki roczne, półroczne, jednorazowe i podzwonne oraz Msze św. składkowe. Można również zapisywać w dni powszednie codziennie przy nabożeństwach lub w kancelarii w wyznaczonych godzinach. Modlitwy wypominkowe odmawiane są za zmarłych przez cały rok. W listopadzie przed wszystkimi Mszami św. w niedziele. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych.

 

15. Zapraszamy dziś i przez cały tydzień przy okazji nabożeństw do spowiedzi. Nie odkładajmy spowiedzi na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, ale pomyślmy o tym wcześniej.

 

16. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

 

17. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Koła parafialnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

 

18. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Kmicica, Szpitalnej blok nr 1a i Traugutta blok nr 16a.

 

19. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na konferencję Ks. prof. Tadeusza Guza, filozofa i teologa z KUL-u nt. „Jakiego Chrystusa powinniśmy głosić jako katolicy”.

 

20. Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy św. wieczornej i w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

 

21. Duszpasterstwo Rodzin naszej Diecezji zaprasza narzeczonych, małżonków i rodziców do udziału w zajęciach Studium Życia Rodzinnego w Łomży. Wiecej informacji na tablicy ogłoszeń przy kościele.

 

22. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Głos Katolicki”.

 

23. Są do nabycia kalendarze ścienne na przyszły rok oraz kalendarze książkowe rolników.

 

24. Pan Organista w tym tygodniu będzie z opłatkami u rodzin w Białobieli, Siemnosze, Gnatach i na Osiedlu Traugutta.

 

25. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


  Śp. Teresa Nurczyk, lat 78 z ulicy Łęczysk
  Śp. Jan Sylwestrzak, lat 102 z Białobieli z ulicy Ukośnej
  Śp. Mieczysław Wasilewski, lat 86 z ulicy Traugutta blok 4a


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.