s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły, albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby. Naszą chlubą są misjonarze i wolontariusze misyjni pochodzący z naszej parafii, diecezji i Ojczyzny.

 

2. W tym tygodniu: codziennie różaniec o godz. 17.30.

 

3. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. wieczorną.

 

5. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

6. W sobotę przypada 92. rocz. powstania Diecezji Łomżyńskiej.

 

7. Zapraszamy dziś i przez najbliższe dni przy okazji nabożeństw do spowiedzi. Nie odkładajmy spowiedzi na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, ale pomyślmy o tym wcześniej.

 

8. Porządkujmy cmentarz grzebalny. Bardzo prosimy czynić to przez najbliższe dni. Nie wolno odkładać na ostatnie dni, gdyż w ostatnie dni mogą być trudności z wywiezieniem śmieci. Śmieci prosimy wynosić do kontenerów, a nie pod parkan.

 

9. Celem polepszenia bezpieczeństwa i porządku na naszym cmentarzu parafialnym w ostatnim czasie został założony monitoring. Zostało zainstalowanych 18 kamer w tym również i kamery obrotowe.

 

10. W zakrystii można zapisywać wypominki roczne, półroczne, jednorazowe i podzwonne oraz Msze św. składkowe. Można również zapisywać w dni powszednie codziennie przy nabożeństwach lub w kancelarii w wyznaczonych godzinach. Modlitwy wypominkowe odmawiane są za zmarłych przez cały rok. W listopadzie przed wszystkimi Mszami św. w niedziele. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych.

 

11. 19 września potężne trzęsienie ziemi nawiedziło Meksyk. W kataklizmie zginęło co najmniej 330 osób, a do szpitali trafiło blisko 1300 poszkodowanych. Zniszczeniu uległy budynki mieszkalne, przedszkola, szkoły oraz cała infrastruktura miast. Konferencja Episkopatu Meksyku zaapelowała o modlitwę i pomoc materialną dla ofiar trzęsienia i ich rodzin. Identyfikując się z ofiarami tragedii Caritas Diecezji Łomżyńskiej prosi o modlitwę oraz zbiórkę ofiar do puszek w przyszłą niedzielę.

 

12. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom: od Kola Żywego Różańca żeńskiego z Białobieli oraz za dwie ofiary bezimienne.

 

13. Dziś po Mszy św. wieczornej zapraszamy na konferencję Ks. prof. Tadeusza Guza, filozofa i teologa z KUL-u nt. „Jakiego Chrystusa powinniśmy głosić jako katolicy”. Natomiast jutro o godz. 19.00 w sali OCK Ks. prof. wygłosi konferencję pt. „Rozum chrześcijański w świetle nauki św. Jana Pawla II”.

 

14. W najbliższy piątek o godz. 10.00 sprawowana będzie Msza św. z okazji 40. lecia Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Ostrołęce.

 

15. Neokatechumenat zaprasza na katechezy w kościele w poniedziałki i piątki o godz. 18.45.

 

16. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej, zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka oraz wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski, w celu ujednolicenia przygotowania do małżeństwa w całym kraju, wprowadza w naszej diecezji nowy program bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa. Obejmuje on kilka spotkań prowadzonych metodą warsztatową, dzień skupienia oraz spotkania w poradni życia rodzinnego. W większym stopniu angażuje małżonków i doradców, którzy dzielić się będą z narzeczonymi nie tylko wiedzą, ale także doświadczeniem i świadectwem życia.
W myśl nowego programu, narzeczeni powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej w terminie nie krótszym niż 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu i odbyć w tym czasie tzw. spotkania dla narzeczonych, które można zrealizować na trzy sposoby:


a. w każdym dekanacie,
b. w Łomży w ramach Studium Życia Rodzinnego,
c. albo w domach rekolekcyjnych diecezji.

W sposób szczególny polecamy narzeczonym Studium Życia Rodzinnego w Łomży. Zajęcia rozpoczynają się 4 listopada br. i do tego czasu organizatorzy czekają na zgłoszenia.
Nowy program wchodzi w życie 1 stycznia 2018 r. i będzie obowiązywał wszystkich, którzy po Nowym Roku zawierać będą sakramentalny związek małżeński. W związku z tym prosimy narzeczonych o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej, bądź zapoznanie się ze szczegółami programu na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl
Jednocześnie przypominamy, ze tzw. Kurs przedmałżeński, który odbywa się w ramach katechezy w ostatniej klasie szkoły średniej nadal obowiązuje, a jego ukończenie jest koniecznym warunkiem rozpoczęcia bezpośredniego etapu przygotowania do małżeństwa.

 

17. Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce podaje do wiadomości rozklad jazdy komunikacji miejskiej w dniach 1 i 2 listopada do cmentarza miejskiego za Wojciechowicami. Rozkład podany jest na tablicy ogłoszeń przy kościele. Jednocześnie Miejski Zakład Komunikacji informuje, że od 28 października przejazdy autobusami MZK są bezpłatne.

 

18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”. Są również do nabycia kalendarze ścienne na przyszły rok.

 

19. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Zofia Wołosz, lat 66 z Łazów
Śp. Antoni Pędzich, lat 83 z ulicy Traugutta blok nr 4a


W Ich intencji oraz w intencji naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.