s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość poświęcenia naszego kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego jest okazją do modlitwy za fundatorów i budowniczych naszej świątyni oraz tych, którzy troszczą się o jej piękno. Warto przypomnieć, że nasza parafia powstała w 1399 r., a obecny nasz kościół w stylu barokowym zbudowany w latach 1647-1660 został konsekrowany w 1696 r. przez biskupa płockiego Andrzeja Chryzostoma Załuskiego. Wspominamy dziś z wielkim szacunkiem fundatorów naszej świątyni, dzięki którym mamy się gdzie spotykać na modlitwę. Ze szczególną wdzięcznością myślimy o tych, którzy dziś, przez składane ofiary i inną pomoc, dbają o jej utrzymanie i piękno. O tych, którzy ją sprzątają, dekorują i uważają ją za swój dom modlitwy. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójjedynego Boga. Chcemy dziś również zastanowić się wspólnie, czy ta świątynia znajduje należne miejsce w moim sercu i czy ja w tej świątyni mam swoje miejsce.

 

2. We wrześniu potężne trzęsienie ziemi nawiedziło Meksyk. W kataklizmie zginęło wiele osób, a o wiele więcej trafiło do szpitali. Zniszczeniu uległy budynki mieszkalne, przedszkola, szkoły oraz cała infrastruktura miast. Konferencja Episkopatu Meksyku zaapelowała o modlitwę i pomoc materialną dla ofiar trzęsienia i ich rodzin. Identyfikując się z ofiarami tragedii Caritas Diecezji Łomżyńskiej prosi o modlitwę oraz zbiórkę ofiar do puszek w dzisiejszą niedzielę. Za złożone ofiary do puszek przy kościele na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

3. Jeszcze jutro i we wtorek różaniec o godz. 17.30

 

 

4. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00 i uroczyste nieszpory.

 

 

5. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.

 

6. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00.

 

 

7. Procesja wyruszy z naszego kościoła o godz. 12.00. Po procesji na cmentarzu grzebalnym będzie odprawiona Msza św. w kaplicy o godz. 12.30 za naszych zmarłych, celebrowana przez wszystkich księży proboszczów parafii ostrołęckich. Na cmentarzu zbierane będą ofiary na nabożeństwa żałobne, które w kościołach Ostrołęki będą odprawiane od 1 do 8 listopada. W Uroczystość Wszystkich Świętych wieczorem o godz. 20.00 – różaniec w kaplicy na cmentarzu za zmarłych.

 


8. W czwartek 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele będą o godz.: 6.30; 7.00; 8.00; 12.00; 16.30; i 18.00. Procesja przy kościele będzie po Mszy św. z godz. 12.00.

 

 

9. Na cmentarzu parafialnym w Dzień Zaduszny będzie Msza św. o godz. 10.00. Różaniec na cmentarzu przed Mszą św.

 


10. W dniach od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

 

11. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, godzina święta i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 


12. W piątek - pierwszy piątek miesiąca. Msze św. w I piątek miesiąca o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00. Księża przybędą z komunią św. do chorych w ich domach. Przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy w I piątek miesiąca do spowiedzi o godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00. Dzieci klas IV zapraszamy do spowiedzi od godz. 16.00 i na Mszę św. o godz. 16.30.

 

13. W sobotę – I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP rano o godz. 7.00.

 

14. W zakrystii można zapisywać wypominki roczne, półroczne, jednorazowe i podzwonne oraz Msze św. składkowe. Można również zapisywać w dni powszednie codziennie przy nabożeństwach lub w kancelarii w wyznaczonych godzinach. Modlitwy wypominkowe odmawiane są za zmarłych przez cały rok. W listopadzie przed wszystkimi Mszami św. w niedziele. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych.


15. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół ofiarodawcy z ulicy Szpitalnej.

 

16. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiarowane kwiaty do kościoła ofiarodawcom z Antoń: Panu Andrzejowi Krukowskiemu i Panu Wiesławowi Pędzichowi.

 

17. Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 9 do 16 kwietnia 2018 r. W spawie pielgrzymki i zapisów proszę zgłaszać się do Ksiedza Krzysztofa.

 

18. Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszek będą przeznaczone na Hospicjum Domowe Caritas w Ostrołęce.

 

19. Jutro o godz. 19.00 w OCK inauguracja „Przystanku Historia”. W programie spotkanie z dr Dariuszem Gołaszewskim z Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie i wykład pt. „Operacja Polska NKWD 1937-1938” oraz projekcja filmów dokumentalnych „Marchlewszczyzna” i „Ojcu”.

 


20. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Głos Katolicki” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 


21. Wszystkie ogłoszenia zamieszczone są w gablocie ogłoszeń przy kościele, jak również na naszej stronie internetowej.

 


22. Módlmy się w intencji fundatorów i ofiarodawców naszego kościoła, w intencji tych którzy dbali o tę naszą świątynię w intencji zmarłych parafian oraz w intencji naszych bliskich zmarłych:

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.