s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych.

 


2. W tym tygodniu: we wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 


3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00.

 


4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej

 


5. W sobotę, 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości – 99. rocznica odzyskania niepodległości po długich latach zaborów i niewoli. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich na modlitwę za Ojczyznę. Msze św. w sobotę o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00. W naszym kościele tego dnia uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie będziemy sprawowali o godz. 10.00 pod przewodnictwem Ksiądza Biskupa Janusza Stepnowskiego. Na domach postarajmy się umieścić flagi narodowe.

 


6. W listopadzie tradycyjnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie. Wypominki roczne i półroczne można nadal zgłaszać do Księży po każdej Mszy św. Największą pomocą, którą okazujemy naszym zmarłym jest Msza św. odprawiona w rocznicę śmierci, czy w dzień ich imienin, komunia św. ofiarowana w ich intencji, odpusty. Wypominki są modlitwą całej wspólnoty Kościoła.

 


7. Do środy włącznie można jeszcze uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

 


8. Zapraszamy wszystkich do środy włącznie na modlitwy nowennowe i Mszę św. o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej o godz. 17.30 modlitwy za naszych zmarłych.

 


9. W sobotę przypada 6. rocznica ogłoszenia Biskupem Diecezjalnym - Biskupa Janusza Stepnowskiego. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w naszych modlitwach.

 


10. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Nadnarwiańskiej, Warszawskiej, od Koła Żywego Różańca z ulicy Otok i Słoneczna oraz za ofiarę bezimienną.

 


11. W przyszłą niedzielę spotkanie Kółek Różańcowych po Mszy św. o godz. 10.00.

 


12. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 


13. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 w sali domu parafialnego.

 


14. Msza św. w intencji Margaretek i tych wszystkich, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona w sobotę o godz. 6.30.

 


15. Kandydaci do bierzmowania w każdą niedzielę przychodzą na Mszę św. o godz. 8.30.

 


16. Pan Organista w tym tygodniu będzie z opłatkami na osiedlu przy „starym” szpitalu oraz w Łazach.

 


17. Ofiary składane w dniu dzisiejszym do puszek są przeznaczone na Hospicjum Domowe Caritas w Ostrołęce.

 


18. Ofiary składane za tydzień do puszek będą przeznaczone na „Kościół w potrzebie”.

 


19. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Głos Katolicki” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 


20. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Jan Wiśniewski, lat 58 z ulicy Sienkiewicza blok nr 22
Śp. Zofia Piersa, lat 59 z Gnatów
Śp. Teresa Chmurzyńska, lat 66 z ulicy Sienkiewicza blok nr 49
Śp. Stefan Tymosiak, lat 77 z Antoń z ulicy Ks. Waltera

 

W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.