s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

 

1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane, albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz. Dzisiejszy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym poświęcony jest sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Dlatego wspieramy prośbę Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” o modlitwy i ofiary w Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym na rzecz naszych cierpiących Braci i Sióstr. Ofiary składane w dniu dzisiejszym do puszek przy kościele przeznaczone są dla prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

 

2. Trwa miesiąc listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych, zwana „wypominkami”. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie, aby wspomagać naszych braci należących do wspólnoty Kościoła oczyszczającego się. Biblijny autor przypomina, że modlitwa za zmarłych to myśl święta i pobożna.

 

3. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

 

4. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z Kółkami Różańcowymi.

 

5. W tym tygodniu: jutro o godz. 17.30 różaniec fatimski.

- we wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.
- w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00.
  Przed Mszą św. Godzinki do Matki Bożej.
- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

6. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Brzozowej, od Koła Żywego Różańca nr 1 z Łazów – ul. Sikorskiego oraz za większą ofiarę z ulicy 22 lipca.

 

7. Pan Organista roznosi do rodzin poświęcone opłatki. W tym tygodniu będzie roznosił w Krukach i Antoniach oraz na Osiedlu Łęczysk. Jeżeli ktoś potrzebuje wcześniej opłatków lub jeżeli kogoś nie było w domu, gdy był Pan Organista, to po opłatki należy zgłosić się do Pana Organisty.

 

8. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Głos Katolicki”.

 

9. Do nabycia są również kalendarze ścienne na przyszły rok.

 

10. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Jan Łuba, lat 59 z ulicy Witosa blok nr 2B
Śp. Wiesław Pędzich, lat 44 z Gnatów


W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.