s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku liturgicznego, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.

 

2. W tym tygodniu: we wtorek dzień imienin Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego. Pamiętajmy o naszym Pasterzu i Ziomku w naszych modlitwach.


- we wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.
- w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. Godzinki do Matki Bożej.
- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

3. W środę, 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego. Z okazji święta patronalnego kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: p. Organisty, Chóru Magnificat, a także scholi: dziecięcej, pod opieką S. Doroty, młodzieżowej, pod opieką ks. Mariana, scholi z "Odnowy w Duchu Św." i diakonii muzycznej Domowego Kościoła. a także wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew i grę na instrumentach. Mile będą widziani nowi kandydaci do tych gremiów. W przekonaniu, że dla Pana Boga warto się poświęcić, zapraszamy wszystkich posiadających odpowiednie predyspozycje.

 

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostania niedziela roku kościelnego. Po Mszy św. o godz. 10.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie, będąc w stanie łaski Bożej, można uzyskać odpust zupełny. Święto Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej.

 

5. W przyszłą niedzielę Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 16.00 do godz. 18.00.

 

6. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół ofiarodawcy z ulicy Kościuszki, Filochowskiego i Berka Joselewicza.

 

7. Pan Organista roznosi do rodzin poświęcone opłatki. W tym tygodniu będzie roznosił dalej w Krukach, Antoniach i Zabrodziu oraz na Osiedlu Sienkiewicza. Jeżeli ktoś potrzebuje wcześniej opłatków lub jeżeli kogoś nie było w domu, gdy był Pan Organista, to po opłatki należy zgłosić się do Pana Organisty.

 

8. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Głos Katolicki”.


9. Do nabycia są również kalendarze ścienne na przyszły rok.


10. Módlmy się intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.