s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

 

1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Uroczystość ta została ustanowiona w 1925 roku przez papieża Piusa XI. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że Chrystus z samej swojej natury jest Królem, jak zresztą sam się określił, stojąc przed Piłatem. Królestwo Jego jednak nie jest z tego świata, dlatego nie można próbować określać Chrystusowego królowania na podobieństwo ziemskiego. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca. Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.

 


2. Dziś będąc w stanie łaski Bożej można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

 

3. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu, nowego roku liturgicznego. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

 

4. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 zostaną ustanowieni nowi ministranci.

 

5. We wtorek Msza św. - szczególnie dla młodzieży - o godz. 19.00.

 

6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00.

 

7. Apostolat Maryjny zaprasza na adorację Najświetszego Sakramentu w środę od godz. 17.00 do godz. 18.00.

 

8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

9. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. w I piątek miesiąca o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00. Księża przybędą z komunią św. do chorych w ich domach. Przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy w I piątek miesiąca do spowiedzi o godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00. Dzieci klas IV zapraszamy do spowiedzi od godz. 16.00 i na Mszę św. o godz. 16.30.

 

10. W sobotę – I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP rano o godz. 7.00.

 

11. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Nadnarwiańskiej i z Białobrzega Dalszego.

 

12. Pan Organista roznosi poświęcone opłatki do wszystkich rodzin. W tym tygodniu Pan Organista będzie w Zabrodziu, Białobrzegu Bliższym i Dalszym oraz w Drężewie, a w mieście Osiedle Reymonta.

 

13. Wypominki za dusze naszych zmarłych można nadal zgłaszać do Księży w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 

14. Od przyszłej – I Niedzieli Adwentu – przy kościele będą rozprowadzane świece Caritas na stół wigilijny.

 

15. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie przygotowujące się do Pierwszej Komunii, do udziału w Roratach dla dzieci. Przez cały Adwent będą one odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Zgodnie z tradycją dzieci przychodzą do kościoła z lampionami. Po każdej Mszy Roratniej pięcioro wylosowanych dzieci będzie mogło wziąć na jeden dzień małą figurkę Maryi do swojego domu i wspólnie z rodzicami pomodlić się przy niej, a następnego dnia odnieść ją do kościoła. Dzieci otrzymają też planszę i naklejki na pamiątkę udziału w każdym dniu Rorat. Zwracamy się z gorącą prośbą do rodziców, aby zatroszczyli się o jak najczęstszy udział swoich dzieci w Roratach.

 

16. Zebranie z katechetami w najbliższy piątek o godz. 18.30 na plebanii.

 

17. Za dwa tygodnie – 10 grudnia - obchodzić będziemy odpust ku czci św. Mikołaja. Dzieci najmłodsze oraz uczniowie klas zerowych, pierwszych, drugich i trzecich zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30 i na spotkanie z Mikołajem.

 

18. W Ostrołęckim Centrum Kultury jutro o godz. 19.00 w ramach Klubu Kina Niezależnego zostanie wyświetlony film „Popiełuszko. Wolnośc jest w nas”.

 

19. Młodzież z Ostrołęckiego Środowiska ZHR organizuje kolejną edycję Harcerskiej Akcji „Paczka”. Ma ona na celu zorganizowanie pomocy Polakom mieszkającym na kresach wschodnich. Żywność oraz środki czystości i higieny można przynosić do Sióstr zakonnych.

 

20. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Głos Katolicki” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

21. Do nabycia są również kalendarze ścienne na przyszły rok.

 

22. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Andrzej Mrozek, lat 41 z Zabrodzia z ulicy Kowalskiej
Śp. Ryszard Zalewski, lat 69 z ulicy Kickiego


W Ich intencji oraz w intencji naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.