s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas. Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

 

2. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką jest Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych. Od jutra zapraszamy na roraty w dni powszednie codziennie o godz. 6.00 rano Godzinki do Matki Bożej i o 6.30 Msza św. roratnia. Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całymi rodzinami.

 

3. Dla dzieci roraty w okresie adwentu będą od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Dzieci przychodzą na roraty z lampionami.

 

4. W tym tygodniu: jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.

 

5. Jutro Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. o godz. 19.00 z możliwością modlitwy wstawienniczej.

 

6. We wtorek Msza św. - szczególnie dla młodzieży - o godz. 19.00.

 

7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00.

 

8. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

9. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w piątkową Uroczystość o godz. 6.30 (roraty), 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Godzinki o godz. 6.00 rano. Przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 16.30.

 

10. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia – dla dzieci z klas trzecich będą poświęcone medaliki podczas Mszy św. o godz. 18.00. Będzie to obrzęd przygotowujący te dzieci na dzień ich pierwszej Komunii świętej.

 

11. W przyszłą niedzielę w Polsce obchodzony będzie „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Przy kościołach zbierane będą ofiary do puszek na misje jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 

12. W naszej parafii za tydzień odpust ku czci św. Mikołaja. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30 i na spotkanie z Mikołajem. Na wszystkich Mszach świętych modlić będziemy się do naszego Patrona.

 

13. Msza św. w intencji Margaretek i wszystkich tych, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona w piątek podczas rorat o godz. 6.30.

 

14. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Berka Joselewicza i z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej.

 

15. Chrzty w grudniu będą udzielane w drugą niedzielę grudnia, czyli 10 grudnia i w Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w II Dzień Świąt o godz. 13.00. Spisanie aktu chrztu, dla tych, którzy mają chrzest w Święta będzie w sobotę 23 grudnia o godz. 8.30 w budynku parafialnym.

 

16. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą od niedzieli za dwa tygodnie – od 17 grudnia do środy włącznie.

 

17. Przy kościele rozprowadzane są świece Caritas na stół wigilijny. Zapalona świeca Caritas jest znakiem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom z najuboższych rodzin.

 

18. Parafia organizuje dla dzieci szkół podstawowych konkurs na szopkę bożonarodzeniową z dowolnego materiału. Szopki należy przynieść do kościoła w czasie rekolekcji adwentowych w niedzielę dnia 17 grudnia na Mszę św. dla dzieci o godz. 11.30. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród na zakończenie rekolekcji w środę dnia 20 grudnia podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 16.30.

 

19. Pan Organista roznosi poświęcone opłatki do wszystkich rodzin. W tym tygodniu Pan Organista będzie u rodzin w Łęgu Przedmijskim, na Osiedlu Łazek, ulice przy cmentarzu i kościele oraz w sobotę Osiedle Leśne.

 

20. Za tydzień w niedzielę zebranie z Kółkami Różańcowymi po Mszy św. o godz. 10.00.

 

21. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży,

 

22. Bóg zapłać sklepowi Emaus z artykułami religijnymi naszego parafianina Pana Jerzego Kijka przy ul. Obrońców 34, za ofiarowaną świecę roratnią.

 

23. Bóg zapłać Panu Maciejowi Kowalewskiemu z salonu kwiatowego przy ul. Sienkiewicza i Sobieskiego za ofiarowany wieciec adwentowy.

 

24. Kościół jest ogrzewany, prosimy pamiętać o zamykaniu drzwi, szczególnie w dni powszednie.

 

25. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest „Głos Katolicki” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”. W „Głosie Katolickim” znajdziemy wiele interesujących artykułów na temat rozpoczynającego się nowego roku kościelnego.

 

26. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Tadeusz Deptuła, lat 62 z Antoń z ulicy Szkolnej
Śp. Antoni Krukowski, lat 96 z ulicy Traugutta
Śp. Zofia Łępicka, lat 92 z Gnatów

 

W Ich intencji oraz w intencji naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.