s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.

 

2. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu.

 

3. W naszej parafii czcimy dziś Patrona Parafii – św. Mikołaja. Prosimy o Boże błogosławieństwo dla naszej wspólnoty parafialnej za wstawiennictwem św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

 

4. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30 i na spotkanie z Mikołajem. Na wszystkich Mszach świętych modlimy się do naszego Patrona.

 

5. Tradycyjnie w II Niedzielę Adwentu przeżywamy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Nie zapominajmy o tych naszych braciach, którzy przez długie lata komunizmu byli pozbawieni opieki duchowej, a obecnie borykają się z problemami braku kapłanów, wystroju wnętrz świątyń, paramentów liturgicznych, lecz są zarazem bardzo spragnieni wiary i otwarci na wszystko, czym zechcemy się z nimi podzielić. Nasze ofiary składane dziś do puszek przy kościele są przeznaczane m.in. na naczynia i szaty liturgiczne, a także środki na wsparcie prowadzonych remontów i budowę obiektów kościelnych. Posługujący na Wschodzie duszpasterze, bracia i siostry zakonne otrzymane wsparcie przeznaczają też na stołówki, sierocińce, rekolekcje młodzieżowe, pielgrzymki, wakacyjne spotkania z Bogiem dla dzieci i młodzieży oraz pomoc osobom potrzebującym i starszym. Niech nasza hojność będzie wyrazem naszej wiary i chrześcijańskiej solidarności.

 

6. W środę różaniec fatimski o godz. 17.30.

 

7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00.

 

8. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

 

9. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

10. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia codziennie w dni powszednie o godz. 6.00 rano Godzinki do Matki Bożej i o godz. 6.30 Msza św. roratnia. Serdecznie zapraszamy na roraty.

 

11. Dzieci zapraszamy na roraty od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.

 

12. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Trwać będą do środy włącznie. Tak rozplanujmy swoje zajęcia i obowiązki, aby brać udział codziennie w tych rekolekcjach. Szczegółowy program rekolekcji zostanie podany za tydzień.

 

13. Przy kościele rozprowadzane są świece Caritas na stół wigilijny. Nabywając świecę Caritas niesiemy pomoc dzieciom z rodzin najuboższych.

 

14. Kościół jest ogrzewany, prosimy pamiętać o zamykaniu drzwi.

 

15. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Brzozowej i ul. Łęczysk.

 

16. Dziś zebranie z Kółkami Różańcowymi po Mszy św. o godz. 10.00.

 

17. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie koła parafialnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

 

18. Parafia organizuje dla dzieci szkół podstawowych konkurs na szopkę bożonarodzeniową z dowolnego materiału. Szopki należy przynieść do kościoła w czasie rekolekcji adwentowych w przyszłą niedzielę na Mszę św. dla dzieci o godz. 11.30. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród na zakończenie rekolekcji w środę, 20 grudnia podczas Mszy św. o godz. 16.30.

 

19. W ramach Klubu Kina Niezależnego jutro w OCK o godz. 19.00 zostanie wyświetlony film pt. „Dzieci Ireny Sendlerowej”.

 

20. Wójt Gminy Olszewo-Borki zaprasza mieszkańców Gminy do składania wniosków w postępowaniu rekrutacyjnym uczestników do Dziennego Domu „Senior + „ w Olszewie Borkach.

 

21. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Głos Katolicki”.

 

22. Do nabycia są również kalendarze ścienne na przyszły rok.

 

23. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Tadeusz Bojarski, lat 62 z ulicy Sienkiewicza blok nr 18
Śp. Zdzisław Gawryś, lat 55 z Drężewa z ulicy Świerkowej
Śp. Jerzy Budniak, lat 71 spoza parafii
Śp. Helena Sierzputowska, lat 90 z Łęgu Przedmiejskiego
Śp. Sławomir Korzeb, lat 62 z ulicy Sienkiewicza blok nr 49.


W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.