s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.

 

2. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu.

 

3. W naszej parafii czcimy dziś Patrona Parafii – św. Mikołaja. Prosimy o Boże błogosławieństwo dla naszej wspólnoty parafialnej za wstawiennictwem św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

 

4. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30 i na spotkanie z Mikołajem. Na wszystkich Mszach świętych modlimy się do naszego Patrona.

 

5. Tradycyjnie w II Niedzielę Adwentu przeżywamy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Nie zapominajmy o tych naszych braciach, którzy przez długie lata komunizmu byli pozbawieni opieki duchowej, a obecnie borykają się z problemami braku kapłanów, wystroju wnętrz świątyń, paramentów liturgicznych, lecz są zarazem bardzo spragnieni wiary i otwarci na wszystko, czym zechcemy się z nimi podzielić. Nasze ofiary składane dziś do puszek przy kościele są przeznaczane m.in. na naczynia i szaty liturgiczne, a także środki na wsparcie prowadzonych remontów i budowę obiektów kościelnych. Posługujący na Wschodzie duszpasterze, bracia i siostry zakonne otrzymane wsparcie przeznaczają też na stołówki, sierocińce, rekolekcje młodzieżowe, pielgrzymki, wakacyjne spotkania z Bogiem dla dzieci i młodzieży oraz pomoc osobom potrzebującym i starszym. Niech nasza hojność będzie wyrazem naszej wiary i chrześcijańskiej solidarności.

 

6. W środę różaniec fatimski o godz. 17.30.

 

7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00.

 

8. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

 

9. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

10. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia codziennie w dni powszednie o godz. 6.00 rano Godzinki do Matki Bożej i o godz. 6.30 Msza św. roratnia. Serdecznie zapraszamy na roraty.

 

11. Dzieci zapraszamy na roraty od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.

 

12. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Trwać będą do środy włącznie. Tak rozplanujmy swoje zajęcia i obowiązki, aby brać udział codziennie w tych rekolekcjach. Szczegółowy program rekolekcji zostanie podany za tydzień.

 

13. Przy kościele rozprowadzane są świece Caritas na stół wigilijny. Nabywając świecę Caritas niesiemy pomoc dzieciom z rodzin najuboższych.

 

14. Kościół jest ogrzewany, prosimy pamiętać o zamykaniu drzwi.

 

15. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Brzozowej i ul. Łęczysk.

 

16. Dziś zebranie z Kółkami Różańcowymi po Mszy św. o godz. 10.00.

 

17. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie koła parafialnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

 

18. Parafia organizuje dla dzieci szkół podstawowych konkurs na szopkę bożonarodzeniową z dowolnego materiału. Szopki należy przynieść do kościoła w czasie rekolekcji adwentowych w przyszłą niedzielę na Mszę św. dla dzieci o godz. 11.30. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród na zakończenie rekolekcji w środę, 20 grudnia podczas Mszy św. o godz. 16.30.

 

19. W ramach Klubu Kina Niezależnego jutro w OCK o godz. 19.00 zostanie wyświetlony film pt. „Dzieci Ireny Sendlerowej”.

 

20. Wójt Gminy Olszewo-Borki zaprasza mieszkańców Gminy do składania wniosków w postępowaniu rekrutacyjnym uczestników do Dziennego Domu „Senior + „ w Olszewie Borkach.

 

21. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Głos Katolicki”.

 

22. Do nabycia są również kalendarze ścienne na przyszły rok.

 

23. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Tadeusz Bojarski, lat 62 z ulicy Sienkiewicza blok nr 18
Śp. Zdzisław Gawryś, lat 55 z Drężewa z ulicy Świerkowej
Śp. Jerzy Budniak, lat 71 spoza parafii
Śp. Helena Sierzputowska, lat 90 z Łęgu Przedmiejskiego
Śp. Sławomir Korzeb, lat 62 z ulicy Sienkiewicza blok nr 49.


W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.