s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie. Od dziś, wkroczamy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź.

 

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

 

3. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę, również po południu o godz. 16.00 i 18.00.

 

4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.

 

5. Zapraszamy wszystkich na rekolekcje adwentowe do środy włącznie. Rozkład nabożeństw zamieszczony jest w gablocie przy kościele oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Msze św. będą odprawiane w poniedziałek, wtorek i środę w tych samych godzinach:

 

6. Dla dorosłych o godz.: 6.30 (roraty), 10.00 i 18.00

 

7. Dla dzieci szkół podstawowych roraty o godz. 16.30.

 

8. Dla młodzieży szkół średnich i gimnazjalnych o godz. 19.30. Ci, którzy nie mogą o tej godzinie z klas gimnazjalnych, to prosimy na godz. 16.30.

 

9. Msza św. dla chorych i w podeszłym wieku będzie we wtorek o godz. 12.00. Udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Prosimy zatroszczyć się i pomóc w dowiezieniu chorych do kościoła.

 

10. Spowiedź codziennie na pół godziny przed Mszą św.

 

11. Prosimy wszystkich, by tak rozplanować swoje zajęcia, aby każdy mógł być codziennie na rekolekcjach i u spowiedzi.

 

12. Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy we wtorek od godz. 13.30. Prosimy tylko nie zgłaszać tych, których Księża odwiedzają regularnie w I piątki miesiąca.

 

13. Dziś dzieci szkół podstawowych przyniosą szopki bożonarodzeniowe na Mszę św. dla dzieci o godz. 11.30. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród na zakończenie rekolekcji w środę podczas Mszy św. o godz. 16.30.

 

14. Jutro szósta rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.

 

15. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

16. Przy kościele rozprowadzane są świece Caritas na stół wigilijny. Nabywając świecę Caritas niesiemy pomoc dzieciom z rodzin najuboższych. Nie odkładajmy kupna tej świecy na ostatnie dni przed świętami, ale zatroszczmy się, aby nabyć ją wcześniej.

 

17. Bóg zapłać za złożone ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Obrońców, Kujawskiej i od Kola Żywego Różańca z Antoń z ulicy Mazurskiej.

 

18. Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.

 

19. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Głos Katolicki”.

 

20. Do nabycia są również kalendarze ścienne na przyszły rok.

 

21. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 
Śp. Anna Kulesza, lat 86 z ul. Berka Joselewicza
Śp. Krystyna Dawid, lat 70 z ulicy Walecznych
Śp. Jadwiga Rajkowska, lat 84 z Białobrzega Bliższego
Śp. Stanisław Domurad, lat 65 z ulicy Witosa blok nr 2

 
W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.