s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie. Od dziś, wkroczamy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź.

 

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

 

3. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę, również po południu o godz. 16.00 i 18.00.

 

4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.

 

5. Zapraszamy wszystkich na rekolekcje adwentowe do środy włącznie. Rozkład nabożeństw zamieszczony jest w gablocie przy kościele oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Msze św. będą odprawiane w poniedziałek, wtorek i środę w tych samych godzinach:

 

6. Dla dorosłych o godz.: 6.30 (roraty), 10.00 i 18.00

 

7. Dla dzieci szkół podstawowych roraty o godz. 16.30.

 

8. Dla młodzieży szkół średnich i gimnazjalnych o godz. 19.30. Ci, którzy nie mogą o tej godzinie z klas gimnazjalnych, to prosimy na godz. 16.30.

 

9. Msza św. dla chorych i w podeszłym wieku będzie we wtorek o godz. 12.00. Udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Prosimy zatroszczyć się i pomóc w dowiezieniu chorych do kościoła.

 

10. Spowiedź codziennie na pół godziny przed Mszą św.

 

11. Prosimy wszystkich, by tak rozplanować swoje zajęcia, aby każdy mógł być codziennie na rekolekcjach i u spowiedzi.

 

12. Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy we wtorek od godz. 13.30. Prosimy tylko nie zgłaszać tych, których Księża odwiedzają regularnie w I piątki miesiąca.

 

13. Dziś dzieci szkół podstawowych przyniosą szopki bożonarodzeniowe na Mszę św. dla dzieci o godz. 11.30. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród na zakończenie rekolekcji w środę podczas Mszy św. o godz. 16.30.

 

14. Jutro szósta rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.

 

15. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

16. Przy kościele rozprowadzane są świece Caritas na stół wigilijny. Nabywając świecę Caritas niesiemy pomoc dzieciom z rodzin najuboższych. Nie odkładajmy kupna tej świecy na ostatnie dni przed świętami, ale zatroszczmy się, aby nabyć ją wcześniej.

 

17. Bóg zapłać za złożone ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Obrońców, Kujawskiej i od Kola Żywego Różańca z Antoń z ulicy Mazurskiej.

 

18. Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.

 

19. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Głos Katolicki”.

 

20. Do nabycia są również kalendarze ścienne na przyszły rok.

 

21. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 
Śp. Anna Kulesza, lat 86 z ul. Berka Joselewicza
Śp. Krystyna Dawid, lat 70 z ulicy Walecznych
Śp. Jadwiga Rajkowska, lat 84 z Białobrzega Bliższego
Śp. Stanisław Domurad, lat 65 z ulicy Witosa blok nr 2

 
W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.