s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiejsza niedziela kończącego się 2017 roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to bardzo stosowny moment, aby baczniej spojrzeć na nasze rodziny. Wpatrując się w ikonę Świętej Rodziny, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Boga, aby w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach i celowych atakach różnorakich wrogów nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi w doczesnej pielgrzymce wiary. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi opartych na prawdziwej miłości.

 

2. Dziś pożegnamy 2017 rok i jutro powitamy rok 2018. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. Dziś podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będzie o godzinie 18.00, podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. W tym czasie warto zapytać siebie: jak wygląda moje życie, jak wygląda moja relacja z Panem Bogiem, czy i na ile wypełniam moje chrześcijańskie zobowiązanie dawania świadectwa wiary wobec bliźnich? Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

 

3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

 

4. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

6. W czwartek – I czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

7. W piątek przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00. Dzieci zapraszamy do spowiedzi od godz. 16.00 i na Mszę św. o godz. 16.30. Przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi od godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00.

 

8. Księża przybędą do chorych z komunią św. w ich domach w sobotę 6 stycznia.

 

9. W sobotę, 6 stycznia przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 10.00.

 

10. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. w sobotę w naszym kościele, jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na wszystkich Mszach św. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Jest to znak, że przyjmujemy Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela. Wyrażamy przez to, że nowo narodzony Chrystus został przyjęty w naszym domu i obdarza jego mieszkańców swoim błogosławieństwem.

 

11. Jest to zarazem Misyjny Dzień Dziecka. Zechciejmy wspaniałomyślnie i z hojnością otworzyć nasze serca i podzielić się z tymi, do których dopiero dociera Dobra Nowina o zbawieniu. Zadbajmy o to, by uśmiech i szczęście mogły gościć na twarzach wszystkich dzieci, także tych, którym przyszło żyć często w dużo trudniejszych warunkach niż nasze, z dala od zdobyczy cywilizacji, a często także, z powodu braku środków, bez możliwości edukacji czy podjęcia koniecznego leczenia. Zebrane w Trzech Króli podczas Mszy św. ofiary zostaną przeznaczone na misje święte.

 

17. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

 

18. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Antoniach zapraszają mieszkańców Antoń do szkoły na jasełka w środę 3 stycznia o godz. 18.30.

 

19. Ze względu na kolędę interesantów do kancelarii parafialnej zapraszamy rano w godz. od 8.00 do 9.00.

 

20. Porządek kolędy zamieszczony jest w gablocie ogłoszeń przy kościele oraz na naszej parafialnej stronie internetowej.

 

21. Przy wyjściu z kościoła ustawiona jest poświęcona woda.

 

22. W ubiegłym tygodniu zmarł nasz parafianin:


Śp. Tadeusz Włodarczyk, lat 61 z ulicy Sienkiewicza blok nr 48

 

W Jego intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …”

 

 

Modlitwa Ojca Świętego Jana Pawła II w intencji rodzin

 

Boże, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo w niebie i na ziemi, Ojcze, który jesteś Miłością i Życiem, spraw, aby każda ludzka rodzina na ziemi przez Twojego Syna, Jezusa Chrystusa, narodzonego z Niewiasty przez Ducha Świętego, stawała się prawdziwym przybytkiem życia i miłości dla coraz to nowych pokoleń. Spraw, aby Twoja łaska kierowała myśli i uczynki małżonków ku dobru ich własnych rodzin i wszystkich rodzin na świecie.

 

Spraw, aby młode pokolenie znajdowało w rodzinach mocne oparcie dla swego człowieczeństwa i jego rozwoju w prawdzie i miłości. Spraw, aby miłość umacniana łaską Sakramentu Małżeństwa okazywała się mocniejsza od wszelkich słabości i kryzysów, przez jakie nieraz przechodzą nasze rodziny.
Spraw wreszcie - błagamy Cię o to za pośrednictwem Matki Bożej Różańcowej - ażeby Kościół wśród wszystkich narodów ziemi mógł owocnie spełniać swe posłannictwo w rodzinach i poprzez rodziny.


Ty, który jesteś Życiem, Prawdą i Miłością w jedności Syna i Ducha Świętego. Amen.

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.