s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

2. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w najbliższy czwartek, 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Tak bardzo pragnie jej sam Pan Jezus, a często jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

3. Dziś przypada Dzień Babci, a jutro – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. Dziś zebranie z Kółkami Różańcowymi po Mszy św. o godz. 10.00.

5. W tym tygodniu: w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

7. Kolędę zakończymy w poniedziałek 29 stycznia. Prosimy tych, którzy nie mogli mieć kolędy w wyznaczonych terminach, aby zgłaszali się do Księży celem ustalenia dnia kolędy.

8. Ze względu na kolędę interesantów do kancelarii zapraszamy rano w godz. od 8.00 do 9.00.

9. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół ofiarodawcy z ulicy Sienkiewicza oraz składającym ofiary przy okazji kolędy na Kościół i na kolędę.

10. Msza św. w intencji wszystkich rodzin, u których była kolęda – będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 oraz w niedzielę 4 lutego o godz. 10.00.

11. Caritas Diecezji Łomżyńskiej zwraca się z informacjami: Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku dochodowego za rok 2017 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Na terenie Diecezji Łomżyńskiej kościelną organizacją pożytku publicznego jest „Caritas bliźnim” wspierająca działalność statutową Caritas Diecezji Łomżyńskiej, ze wskazaniem dla „Hospicjum w Ostrołęce”. Dzięki ofiarności wielu osób z uzyskanych w ubiegłym roku środków Caritas Diecezji Łomżyńskiej przeprowadziła wiele dzieł na rzecz osób potrzebujących.

12. Ostrołęckie Centrum Kultury – Kino Jantar informuje, że w dniach od 26 stycznia do 1 lutego o godz. 16.30 wyświetlany będzie film pt. „Ignacy Loyola”.

13. „Drabina Jakubowa” – duszpasterstwo osób niepełnosprawnych i wolontariuszy zaprasza na koncert charytatywny zespołu Luxtorpeda, który odbędzie się 4 lutego o godz. 17.00 w hali Gołasia. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń przy kościele.


14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.


15. Módlmy się w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, które nawiedzamy podczas kolędy: „Pod Twoją obronę….” Królowo Rodzin …

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.