s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

2. Dziś Msza św. o godz. 13.00 będzie (była) sprawowana w intencji rodzin, które nawiedzaliśmy podczas wizyty kolędowej, jak również w przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 10.00 będzie sprawowana w intencji rodzin, które nawiedzaliśmy podczas wizyty kolędowej

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

4. W czwartek – I czwartek miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

5. W najbliższy piątek, 2 lutego, przypada pierwszy piątek miesiąca i święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.


6. W tym dniu już po raz 22. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Taca będzie przeznaczona na potrzeby zakonów klauzurowych w naszej diecezji, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata, a więc także i za nas.

7. Kandydatów przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi w I piątek miesiąca od godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00.

8. Dzieci w I piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi od godz. 16.00 i na Mszę św. o godz. 16.30.

9. W I piątek miesiąca Księża odwiedzą chorych w ich domach z komunią św.

10. W sobotę świętego Błażeja, który jest patronem w chorobach gardła i w innych chorobach. Na Mszach św. udzielane będzie błogosławieństwo św. Błażeja.

11. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 7.00.

12. Jutro zakończymy kolędę. Prosimy tych, którzy nie mogli mieć kolędy w wyznaczonych terminach, aby zgłaszali się do Księży celem ustalenia dnia kolędy.

13. Jutro o godz. 19.00 w ramach Klubu Kina Niezależnego w Ostrołęckim Centrum Kultury zostanie wyświetlony film o generale brygady Ryszardzie Kuklińskim.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

15. W biegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Janina Kolimaga, lat 80 z ulicy Sienkiewicza
Śp. Wawrzyniec Jeruzalski, lat 85 z Placu Bema


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… ”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.