s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

1. Dzisiejsza, szósta niedziela zwykła w ciągu roku zamyka pierwszą część tak zwanego okresu w ciągu roku, która stanowi swoisty pomost pomiędzy okresem Narodzenia Pańskiego, a Wielkim Postem. W najbliższą środę, 14 lutego, rozpoczniemy zatem okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli właśnie Wielki Post.


2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.00 udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych.

3. Dziś rozpoczynamy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tradycyjnie będzie to szczególny czas przeznaczony na wspólną modlitwę oraz refleksję nad wieloma problemami, które nadużywanie alkoholu przynosi w wymiarze duchowym, rodzinnym i społecznym. W sposób szczególny myślimy o sytuacji polskiej młodzieży, która coraz częściej sięga po alkohol, czyniąc z niego nieodłączny element zabawy, wypoczynku i spotkań ze znajomymi. W tym tygodniu zapraszamy codziennie na Mszę św. wieczorną. Już od dziś – przez cały Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu zapraszamy do podjęcia zobowiązania abstynencji na okres Wielkiego Postu w wiadomej sobie intencji. Możemy to potwierdzić złożeniem podpisu w Parafialnej Księdze Trzeźwości w zakrystii. Zachęcamy również do odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego zbiera się Bractwo Trzeźwości św. Maksymiliana.

4. W środę Popielec – rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem o godz.: 6.30, 8.00, 10.00, 12.00, 16.30 i 18.00.

5. Dzieci zapraszamy w Środę Popielcową na Mszę św. o godz. 16.30, a młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na godz. 18.00

6. Przypominamy, że w Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

7. Wszystkich zachęcamy do pokuty i do podejmowania dobrowolnych wyrzeczeń i uczynków pokutnych na okres Wielkiego Postu.

8. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

9. Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.15. Młodzież będzie miała Drogę Krzyżową we wtorki o godz. 19.00.

10. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 10.00 i po Mszy św. o godz. 16.00. Kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach po południu. Po Gorzkich Żalach ucałowanie świętych relikwii. Każdy za udział w tych nabożeństwach może uzyskać odpust zupełny.

11. Jutro spotkanie z katechetami o godz. 18.30 na plebanii.

12. Za tydzień w niedzielę spotkanie z kółkami różańcowymi po Mszy św. o godz. 10.00.

13. Ofiary składane za tydzień do puszek przy kościele będą przeznaczone na misje.

14. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na Kościół ofiarodawcy z Białobrzega Dalszego.

15. Parafia i Domowy Kościół zapraszają na VII Wieczór Skupienia dla małżeństw i narzeczonych. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 17 lutego o godz. 19.00 w naszym kościele. Gościem, który wygłosi konferencję będzie znany aktor Dariusz Kowalski. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń przy kościele. Po Mszy św. rozdawane będą ulotki informujące o tym spotkaniu.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

17. Parafia organizuje obóz rekolekcyjno – wypoczynkowy dla młodzieży w Bułgarii od 15 do 26 lipca. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz u Ks. Krzysztofa.

18. W ubiegłym tygodniu zmarła nasza parafianka:


Śp. Janina Babińska, lat 88 z ulicy Orzeszkowej blok nr 3


„W Jej intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.