s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

2. Przeżywany czas Wielkiego Postu niech będzie dla nas ludzi wierzących okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej: Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.15. Dla młodzieży we wtorki po Mszy św. o godz. 19.00.

4. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. z godz. 10.00 i po Mszy św. z godz. 16.00. Kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach po południu. Po Gorzkich Żalach ucałowanie świętych relikwii. Każdy za udział w tych nabożeństwach może uzyskać odpust zupełny.

5. Wszystkich zachęcamy do pokuty i do podejmowania dobrowolnych wyrzeczeń i uczynków pokutnych na okres Wielkiego Postu, a zwłaszcza powstrzymania się od picia wszelkich napojów alkoholowych i palenia papierosów. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku. Katolikom nie wolno brać udziału w zabawach, dyskotekach w okresie Wielkiego Postu.

6. Dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszek przy kościele na cele misyjne.

7. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i dzieci szkół podstawowych oraz dla młodzieży pozaszkolnej będą od czwartej Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 11 do 15 marca włącznie.

8. Przy spowiedzi można już zwracać kartki spowiedzi wielkanocnej.

9. W tym tygodniu: w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

10. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

11. Chrzty będą udzielane za tydzień podczas Mszy św. o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

12. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na Kościół ofiarodawcy z ulicy Orzeszkowej.

13. Caritas naszej Diecezji organizuje akcję: „Jałmużna wielkopostna”. Przekazane zostały skarbonki dla dzieci. Zebrane ofiary ze skarbonek zostaną przekazane do Caritas i przeznaczone na leczenie i rehabilitację chorych. Zbierane przez dzieci ofiary do skarbonek będą złożone w kościele w Niedzielę Miłosierdzia Bożego na wspomniany cel.

14. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach po południu.

15. Zapraszamy w dniu 8 kwietnia na start w Ostrołęckim Biegu Papieskim na dystansie 3 kilometrów. Start i meta biegu usytuowane będą przy pomniku Papieża Jana Pawła II przy naszym Kościele. Więcej informacji w gablocie przykościelnej i na stronie organizatora - Uczniowskiego Klubu Sportowego Clan działającego przy II LO w Ostrołęce.

16. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 w budynku parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób, które w miesiącu kwietniu wyjeżdżają na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

18. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Janina Augustyniak, lat 83 z ulicy Kickiego
Śp. Elżbieta Rutkowska, lat 63 z ulicy Kościuszki blok nr 24/26
Śp. Edward Pierzchała, lat 71 z ulicy Padlewskiego


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.