s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

2. Przeżywany czas Wielkiego Postu niech będzie dla nas ludzi wierzących okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej: Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.15. Dla młodzieży we wtorki po Mszy św. o godz. 19.00.

4. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. z godz. 10.00 i po Mszy św. z godz. 16.00. Kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach po południu. Po Gorzkich Żalach ucałowanie świętych relikwii. Każdy za udział w tych nabożeństwach może uzyskać odpust zupełny.

5. Wszystkich zachęcamy do pokuty i do podejmowania dobrowolnych wyrzeczeń i uczynków pokutnych na okres Wielkiego Postu, a zwłaszcza powstrzymania się od picia wszelkich napojów alkoholowych i palenia papierosów. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku. Katolikom nie wolno brać udziału w zabawach, dyskotekach w okresie Wielkiego Postu.

6. Dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszek przy kościele na cele misyjne.

7. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i dzieci szkół podstawowych oraz dla młodzieży pozaszkolnej będą od czwartej Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 11 do 15 marca włącznie.

8. Przy spowiedzi można już zwracać kartki spowiedzi wielkanocnej.

9. W tym tygodniu: w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

10. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

11. Chrzty będą udzielane za tydzień podczas Mszy św. o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

12. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na Kościół ofiarodawcy z ulicy Orzeszkowej.

13. Caritas naszej Diecezji organizuje akcję: „Jałmużna wielkopostna”. Przekazane zostały skarbonki dla dzieci. Zebrane ofiary ze skarbonek zostaną przekazane do Caritas i przeznaczone na leczenie i rehabilitację chorych. Zbierane przez dzieci ofiary do skarbonek będą złożone w kościele w Niedzielę Miłosierdzia Bożego na wspomniany cel.

14. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach po południu.

15. Zapraszamy w dniu 8 kwietnia na start w Ostrołęckim Biegu Papieskim na dystansie 3 kilometrów. Start i meta biegu usytuowane będą przy pomniku Papieża Jana Pawła II przy naszym Kościele. Więcej informacji w gablocie przykościelnej i na stronie organizatora - Uczniowskiego Klubu Sportowego Clan działającego przy II LO w Ostrołęce.

16. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 w budynku parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób, które w miesiącu kwietniu wyjeżdżają na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

18. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Janina Augustyniak, lat 83 z ulicy Kickiego
Śp. Elżbieta Rutkowska, lat 63 z ulicy Kościuszki blok nr 24/26
Śp. Edward Pierzchała, lat 71 z ulicy Padlewskiego


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.