s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

1. Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.15. Dla młodzieży we wtorki po Mszy św. o godz. 19.00.

3. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. z godz. 10.00 i po Mszy św. z godz. 16.00. Kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach po południu. Po Gorzkich Żalach ucałowanie świętych relikwii.

4. Przypominamy również, że za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Nie zaniedbujmy korzystania z tego skarbca łaski, by coraz bardziej upodabniać się do naszego miłującego Boga.

5. Wszystkich zachęcamy do pokuty i do podejmowania dobrowolnych wyrzeczeń i uczynków pokutnych na okres Wielkiego Postu. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

6. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie zmartwychwstałego Pana.

7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą za dwa tygodnie – rozpoczną się w niedzielę 11 marca i trwać będą do czwartku włącznie. Módlmy się o dobre przeżycie rekolekcji dla wszystkich. W tym samym czasie będą również rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych. Tak zaplanujmy swoje zajęcia, aby brać udział w tych rekolekcjach. Program będzie umieszczony w gablocie ogłoszeń przy kościele, na naszej stronie Internetowej i podany będzie za tydzień w ogłoszeniach.

8. W tym tygodniu: we wtorek Msza św. i droga krzyżowa dla młodzieży o godz. 19.00. Podczas tej Mszy św. młodzież będzie się modlić o beatyfikację Ks. Franciszka Blachnickiego.

9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

10. W środę o godz. 11.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. z okazji 250 rocznicy Konfederacji Barskiej. Serdecznie wszystkich zapraszamy na tę Mszę św.

11. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach. Program obchodów Dnia Pamięci Żołnieży Wyklętych zamieszczony jest w gablocie ogłoszeń przy kościele.

12. W czwartek – I czwartek miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

13. W piątek – I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00.

14. Kandydatów przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.15 i do spowiedzi oraz na Mszę św. o godz. 18.00.

15. Dzieci w I piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi i na Mszę św. o godz. 16.00. i na Drogę Krzyżową o godz. 16.30.

16. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 7.00.

17. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Stacha Konwy oraz z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej.

18. Msza św. w intencji Margaretek i tych wszystkich, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona w czwartek 1 marca o godz. 6.30.

19. W dniach 24-25 marca organizujemy wyjazd dla młodzieży do Łomży na XXXIII Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Więcej informacji i zapisy u Ks. Mariana.

20. Siostry zakonne w naszej parafii, które zajmują się ubogimi proszą o czystą bieliznę, ubrania, pościel. Wszystkie rzeczy dla ubogich prosimy przynosić bezpośrednio do Sióstr.

21. Jutro o godz. 18.00 w Ostrołęckim Centrum Kultury w ramach Klubu Kina Niezależnego zostanie wyświetlony film pt. „Wyklęty”.

22. Grupa Rekonstrukcji Historycznej XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego „Mazowsze Orzeł Tęcza” we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie – Oddział Terenowy nr 41 w Ostrołęce, organizuje w dniach od 22.02. do 11.03. br. Ogólnopolską Zbiórkę Krwi pod hasłem „Oni oddali życie za Ojczyznę, teraz ty oddaj krew, uratuj życie i odbierz ryngraf”. Akcja organizowana w związku z obchodzonym 1 marca Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, dla oddania hołdu wszystkim Żołnierzom Podziemia Niepodległościowego, którzy w walce niejednokrotnie kładli na Ołtarzu Ojczyzny wartość najcenniejszą – swoje życie. Jak zapewniają organizatorzy, każdy, kto w dniach od 26.02 do 11.03. br. odda krew w dowolnej stacji krwiodawstwa na terenie całej Polski i prześle kopię zaświadczenia, weźmie udział w losowaniu jednego ze stu pamiątkowych posrebrzanych ryngrafów (repliki ryngrafu mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”).

23. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

24. W biegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Andrzej Robak, lat 74 z ulicy Zwycięzców
Śp. Janina Murzyn, lat 87 z ulicy Orzeszkowej blok nr 1


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.