s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, społecznego i rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie, nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach.

2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby miały one konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

3. W tym tygodniu: w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.15. Dla młodzieży we wtorki po Mszy św. o godz. 19.00.

6. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. z godz. 10.00 i 16.00.

7. Za pobożny udział w „Gorzkich Żalach” i „Drodze Krzyżowej” odprawianych w kościele można dostąpić odpustu zupełnego.

8. Za tydzień 11 marca w niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji zamieszczony jest w gablocie przy kościele oraz podany jest na naszej parafialnej stronie internetowej.

9. Dla dorosłych i dla młodzieży pozaszkolnej nabożeństwa będą w dni powszednie od poniedziałku do czwartku włącznie o godz.: 6.30, 10.00, 17.00 i 19.00. Dla chorych nabożeństwo będzie w czwartek o godz. 10.00.

10. Dla dzieci szkół podstawowych, szkół które znajdują się na terenie naszej parafii nabożeństwa w kościele będą w dni powszednie od poniedziałku do środy włącznie o godz. 8.15

11. Dzieci ze szkoły w Antoniach i Białobieli będą miały spotkania rekolekcyjne w szkole.

12. Nauki stanowe podczas rekolekcji:


a. W poniedziałek nauka stanowa dla stowarzyszeń, grup apostolskich i modlitewnych po Mszy świętej o godz. 17.00.


b. We wtorek nauka stanowa dla małżeństw po Mszy świętej o godz. 17.00.


c. Spowiedź - codziennie na pół godziny przed każdą Mszą św. Przy spowiedzi pamiętajmy, aby zwracać kartki spowiedzi wielkanocnej. Postarajmy się tak zaplanować swój czas i obowiązki, abyśmy mogli codziennie brać udział w tych duchowych ćwiczeniach. Zachęćmy i zaprośmy też innych do wzięcia udziału w rekolekcjach.

13. Dzieci prowadzą w swoich domach i szkołach zbiórkę ofiar jako jałmużnę wielkopostną. Zebrane ofiary dzieci przyniosą ze skarbonką w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Będą przeznaczone na pomoc w leczeniu chorych.

14. Chrzty będą udzielane za tydzień podczas Mszy św. o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

15. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego w budynku parafialnym.

16. W zeszłym roku obchodziliśmy 200 lecie naszego cmentarza parafialnego. Z tej okazji staraniem Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki ukazała się część druga książki autorstwa naszego parafianina Pana Czesława Parzycha, pt. „200 lat cmentarza parafialnego w Ostrołęce”. Serdecznie dziękujemy Towarzystwu oraz samemu autorowi za wielki wkład, pracę i poświęcenie, aby ta książka mogła się ukazać. Tę książkę możemy nabyć wychodząc z kościoła przy bocznym wyjściu. Warto nabyć sobie tę publikację.

17. W dniach 24-25 marca organizujemy wyjazd dla młodzieży do Łomży na XXXIII Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Więcej informacji i zapisy u Ks. Mariana.

18. Jutro młodzież ze szkół średnich, które znajdują się na terenie naszej parafii, rozpocznie swoje rekolekcje wielkopostne. Módlmy się w intencji tych rekolekcji i młodzieży, która będzie przeżywać te rekolekcje.

19. Jutro Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. o godz. 19.00.

20. Organizowany jest wyjazd do Ołtarzewa na Misterium Męki Panskiej w dniu 19 marca. Więcej informacji i zapisy u Siostry Doroty.

21. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

22. W biegłym tygodniu zmarła nasza parafianka:


Śp. Halina Chorążewicz, lat 71 z ulicy Sienkiewicza blok nr 51


„W Jej intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.