s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, społecznego i rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie, nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach.

2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby miały one konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

3. W tym tygodniu: w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.15. Dla młodzieży we wtorki po Mszy św. o godz. 19.00.

6. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. z godz. 10.00 i 16.00.

7. Za pobożny udział w „Gorzkich Żalach” i „Drodze Krzyżowej” odprawianych w kościele można dostąpić odpustu zupełnego.

8. Za tydzień 11 marca w niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji zamieszczony jest w gablocie przy kościele oraz podany jest na naszej parafialnej stronie internetowej.

9. Dla dorosłych i dla młodzieży pozaszkolnej nabożeństwa będą w dni powszednie od poniedziałku do czwartku włącznie o godz.: 6.30, 10.00, 17.00 i 19.00. Dla chorych nabożeństwo będzie w czwartek o godz. 10.00.

10. Dla dzieci szkół podstawowych, szkół które znajdują się na terenie naszej parafii nabożeństwa w kościele będą w dni powszednie od poniedziałku do środy włącznie o godz. 8.15

11. Dzieci ze szkoły w Antoniach i Białobieli będą miały spotkania rekolekcyjne w szkole.

12. Nauki stanowe podczas rekolekcji:


a. W poniedziałek nauka stanowa dla stowarzyszeń, grup apostolskich i modlitewnych po Mszy świętej o godz. 17.00.


b. We wtorek nauka stanowa dla małżeństw po Mszy świętej o godz. 17.00.


c. Spowiedź - codziennie na pół godziny przed każdą Mszą św. Przy spowiedzi pamiętajmy, aby zwracać kartki spowiedzi wielkanocnej. Postarajmy się tak zaplanować swój czas i obowiązki, abyśmy mogli codziennie brać udział w tych duchowych ćwiczeniach. Zachęćmy i zaprośmy też innych do wzięcia udziału w rekolekcjach.

13. Dzieci prowadzą w swoich domach i szkołach zbiórkę ofiar jako jałmużnę wielkopostną. Zebrane ofiary dzieci przyniosą ze skarbonką w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Będą przeznaczone na pomoc w leczeniu chorych.

14. Chrzty będą udzielane za tydzień podczas Mszy św. o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

15. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego w budynku parafialnym.

16. W zeszłym roku obchodziliśmy 200 lecie naszego cmentarza parafialnego. Z tej okazji staraniem Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki ukazała się część druga książki autorstwa naszego parafianina Pana Czesława Parzycha, pt. „200 lat cmentarza parafialnego w Ostrołęce”. Serdecznie dziękujemy Towarzystwu oraz samemu autorowi za wielki wkład, pracę i poświęcenie, aby ta książka mogła się ukazać. Tę książkę możemy nabyć wychodząc z kościoła przy bocznym wyjściu. Warto nabyć sobie tę publikację.

17. W dniach 24-25 marca organizujemy wyjazd dla młodzieży do Łomży na XXXIII Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Więcej informacji i zapisy u Ks. Mariana.

18. Jutro młodzież ze szkół średnich, które znajdują się na terenie naszej parafii, rozpocznie swoje rekolekcje wielkopostne. Módlmy się w intencji tych rekolekcji i młodzieży, która będzie przeżywać te rekolekcje.

19. Jutro Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. o godz. 19.00.

20. Organizowany jest wyjazd do Ołtarzewa na Misterium Męki Panskiej w dniu 19 marca. Więcej informacji i zapisy u Siostry Doroty.

21. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

22. W biegłym tygodniu zmarła nasza parafianka:


Śp. Halina Chorążewicz, lat 71 z ulicy Sienkiewicza blok nr 51


„W Jej intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.