s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

1. Wielki Post, który obecnie przeżywamy i rekolekcje to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej Miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie Królestwa Bożego: Królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.

2. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu, to niedziela Laetare. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. To wskazuje dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.

3. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa rekolekcyjne. Program rekolekcji zamieszczony jest w gablocie przy kościele oraz na naszej parafialnej stronie Internetowej.

4. Dla dorosłych i dla młodzieży pozaszkolnej nabożeństwa będą w dni powszednie od poniedziałku do czwartku włącznie o godz.: 6.30, 10.00, 17.00 i 19.00. Dla chorych nabożeństwo będzie w czwartek o godz. 10.00.

5. Dla dzieci szkół podstawowych nabożeństwa będą w dni powszednie od poniedziałku do środy włącznie o godz. 8.15

6. Dzieci ze szkoły w Antoniach i Białobieli będą miały spotkania rekolekcyjne w szkole we wtorek, środę i czwartek.

7. Nauki stanowe podczas rekolekcji:
a. Jutro nauka stanowa dla stowarzyszeń, grup apostolskich i modlitewnych po Mszy św. o godz. 17.00
b. We wtorek nauka stanowa dla małżeństw po Mszy świętej o godz. 17.00.

8. Spowiedź - codziennie na pół godziny przed każdą Mszą św. Przy spowiedzi pamiętajmy, aby zwracać kartki spowiedzi wielkanocnej.

9. Postarajmy się tak zaplanować swój czas i obowiązki, abyśmy mogli codziennie brać udział w tych duchowych ćwiczeniach. Zachęćmy i zaprośmy też innych do wzięcia udziału w rekolekcjach.

10. Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy w środę podczas rekolekcji od godz. 13.30. Prosimy tylko nie zgłaszać tych, których Księża odwiedzają regularnie w I piątki miesiąca.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół ofiarodawcom z ulicy Brzozowej, z Placu Bema oraz za większą ofiarę z ulicy 22 lipca.

12. Przez dwie następne niedziele przy kościele zbierane będą ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego i do zdobienia ołtarzy na święta.

13. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

14. We wtorek różaniec fatimski o godz. 16.30.

15. Spotkanie z Kółkami Różańcowymi w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

16. Chrzty będą w Święta Wielkanocne o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę przed Niedzielą Palmową, 24 marca o godz. 8.30.

17. Dzieci, które regularnie uczestniczyły w roratach, w ramach nagrody wyjeżdżają w najbliższą sobotę na pielgrzymkę do Torunia. Wyjaz o godz. 6.30 z parkingu przy kościele.

18. W ubiegłym tygodniu odbyły się rekolekcje dla młodzieży. Składamy serdeczne podziękowanie dla Samorządu naszego Miasta za pomoc w organizacji tych rekolekcji.

19. Wychodząc z kościoła możemy nabyć książkę pt. „200 lat cmentarza parafialnego w Ostrołęce”.

20. W dniach 24-25 marca organizujemy wyjazd dla młodzieży do Łomży na XXXIII Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Więcej informacji i zapisy u Ks. Mariana.

21. W piątek 23 marca o godz. 18.30 z Brodowych Łąk wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wiecej informacji na tablicy ogłoszeń.

22. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

23. W biegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Apolonia Milewska, lat 77 z ulicy Księcia Siemowita
Śp. Helena Dąbrowska, lat 80 z ulicy Łęczysk blok nr 3
Śp. Marek Laskowski, lat 51 z ulicy Kościuszki


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.