s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 


1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże i obrazy. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.

2. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie. Świat oczekuje dziś od chrześcijan wiarygodnego świadectwa komunii
i solidarności.


3. Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.15. Dla młodzieży we wtorek po Mszy św. o godz. 19.00.


4. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. z godz. 10.00 i po Mszy św. z godz. 16.00. Kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach po południu. Po Gorzkich Żalach ucałowanie świętych relikwii. Każdy za udział w tych nabożeństwach może uzyskać odpust zupełny.


5. Przyszła niedziela, 25 marca, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Poświecenie palm będzie na każdej Mszy św.


6. Grób Pański jest – w swej wymowie symbolicznej – wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla nas. Kto zechciałby przyczynić się do upiększenia Grobu, będzie mógł złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i do zdobienia ołtarzy dziś lub w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła. Za złożone ofiary do puszek na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


7. Bóg zapłać wszystkim, którzy okazali pomoc w organizowaniu i przeżywaniu rekolekcji. Dziękujemy dyrekcjom szkół, nauczycielom i katechetom. Bóg zapłać tym, którzy okazali pomoc dla plebanii.


8. W tym tygodniu: jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła.


9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.


10. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.


11. Dzieci prowadzą w swoich domach i szkołach zbiórkę ofiar do skarbonek jako jałmużnę wielkopostną. Dzieci zebrane ofiary przyniosą w niedzielę po Świętach w Niedzielę Miłosierdzia do kościoła. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc w leczeniu chorych przez Caritas.


12. W Wielkim Tygodniu zapraszamy wszystkich do adoracji przy ciemnicy i przy Grobie Pana Jezusa. Zapraszamy mężczyzn i starszą młodzież do adoracji w Wielką Sobotę i w nocy.


13. We wtorek Wielkiego Tygodnia – 27 marca o godz. 18.30 będzie droga krzyżowa ulicami naszej parafii.


14. Dzieci klas trzecich wraz z rodzicami zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30, a po Mszy św. jest krótkie spotkanie przygotowujące dzieci do pierwszej komunii świętej.


15. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z Drężewa – z ulicy Brzozowej i od Koła Żywego Różańca nr 1 z Łazów z ulicy Sikorskiego.


16. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego od Koła Żywego Różańca nr 1 z Łazów z ulicy Sikorskiego, od Koła Żywego Różańca z Osiedla Leśne i z ulicy Farnej oraz od Koła Żywego Różańca żeńskiego z Białobieli.


17. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w przyszłą niedzielę na adorację Najświętszego Sakramentu po Gorzkich Żalach po południu do godz. 18.00.


18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.19. Módlmy się o wytrwanie w postanowieniach wielkopostnych oraz o dobre i godne przeżycie czasu Wielkiego Postu: „Pod Twoją obronę…” „Któryś za nas cierpiał rany…”


Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.