s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim”. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości, po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

 

2. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Łączmy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dziś w Rzymie i w poszczególnych miastach diecezji – w tym roku w Łomży, aby zawsze pragnęli być blisko Chrystusa i chętnie odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.

 

3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

 

4. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.

 

5. We wtorek o godz. 18.30 – po Mszy św. wieczornej - droga krzyżowa. Pójdziemy ulicami miasta: ulica Farna, Plac Bema, Berka Joselewicza, Mazowiecka, Paderewskiego, Plac 1 Maja, Berka Joselewicza, Plac Bema, ul. Kościuszki, Świętokrzyska i wrócimy przed kościół, gdzie przy pomniku Papieża zakończymy drogę krzyżową. Serdecznie wszystkich zapraszamy na tę drogę krzyżową.

 

6. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek nabożeństwo o godz. 17.30, a w Wielką Sobotę o godz. 18.30.

 

7. Spowiedź w Triduum Paschalne od godz. 16.00. Dziś i w najbliższe dni do środy spowiadamy rano i wieczorem. Podczas Triduum Paschalnego komunia św. udzielana jest tylko podczas nabożeństwa wieczornego. Rano nie ma nabożeństw.

 

8. W Wielki Piątek będzie droga krzyżowa w kościele o godz. 10.00, ale komunia św. będzie tylko na nabożeństwie wieczorem.

 

9. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja Krzyża Świętego. Za uczczenie Krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 

10. Podczas nabożeństwa Adoracji Krzyża w Wielki Piątek składane ofiary przeznaczone będą na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę również zachowujemy post do nabożeństwa wieczornego.

 

11. Starajmy się całymi rodzinami uczestniczyć w nabożeństwach Męki Pańskiej i przystępować do komunii św. Będąc w stanie łaski Bożej możemy przystępować przez dłuższy okres czasu do komunii, a zwłaszcza w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

 

12. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Grobie. W Wielki Czwartek adoracja będzie trwała do godz. 22.00.

 

13. W Wielki Czwartek do przewodniczenia w adoracji po nabożeństwie wieczornym zapraszamy Grupę Adoracyjną.

 

14. W Wielki Piątek adoracja będzie od godz. 7.00 rano aż do 2.00 w nocy.

 

15. W Wielki Piątek od godz. 7.00 do 9.00 zapraszamy do adoracji mieszkańców z Osiedla Łęczysk.

 

16. Katecheci w Wielki Piątek przychodzą z dziećmi w ciągu dnia. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z Koronką.

 

17. W Wielki Piątek po nabożeństwie do godz. 21.00 do przewodniczenia w adoracji zapraszamy Grupę Adoracyjną, od 21.00 do 22.30 zapraszamy do przewodniczenia w adoracji młodzież, a od 22.30 do 24.00 zapraszamy Domowy Kościół.

 

18. W Wielki Piątek będzie - noc konfesjonałów, w tym roku po raz ósmy. W zeszłych latach cieszyła się ta inicjatywa wielkim uznaniem i zainteresowaniem. Okazja do spowiedzi dla studentów i tych, którzy pracują poza Ostrołęką. Oprócz spowiedzi w kościele będzie adoracja, medytacje i rozważania. Kościół w Wielki Piątek będzie otwarty do 2.00 w nocy, będzie adoracja i możliwość spowiedzi od 20.00 do 2.00 w nocy. Serdecznie zapraszamy i pamiętajmy o zwracaniu kartek spowiedzi wielkanocnej.

 

19. W Wielką Sobotę do adoracji od godz. 7.00 do 9.00 zapraszamy mieszkańców Osiedla Leśne i Kółko Różańcowe.

 

20. Mężczyzn i starszą młodzież zapraszamy do adoracji w nocy w Wielką Sobotę do Rezurekcji.

 

21. Odnowę w Duchu Świętym zapraszamy do przewodniczenia w adoracji w Wielką Sobotę od godz. 22.00 do 23.30.

 

22. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Apostolat Maryjny, Neokatechumenat i Bractwo Trzeźwości zapraszamy na wspólną adorację w Wielką Sobotę od godz. 23.30 do godz. 1.00 w nocy. Od godz. 1.00 w nocy adorują mężczyźni i młodzież, ale zachęcamy wszystkich, którzy zechcą trwać przy Panu Jezusie.

 

23. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę w kościele od godz. 8.00 do 14.00, co pół godziny. Poświęcenie pokarmów na wioskach od godz. 8.30 w ustalonych miejscach i o tej samej godzinie, jak co roku. W Białobieli w szkole również dla mieszkańców Siemnochy. Przychodząc na poświęcenie do kościoła należy najpierw pójść na adorację Pana Jezusa przy Grobie. Przy poświęceniu pokarmów składamy również tradycyjną ofiarę dla ubogich. O godz. 12.00 moto święconka na parkingu.

 

24. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

 

25. W Wielką Sobotę przy kościele dzieci z Grupy Maryjnej będą rozprowadzać wodę święconą. A ofiary składane dla dzieci będą przeznaczone na ich rekolekcyjny wyjazd wakacyjny.

 

26. W Wielką Sobotę na nabożeństwo przynosimy świece.

 

27. Wszystkie dzieci, które podczas procesji rezurekcyjnej chcą sypać kwiaty i uczestniczyć w procesji zapraszamy na próbę w Wielką Środę – 28 marca o godz. 16.00 przed kościołem.

 

28. Prosimy także zbierać kwiaty do sypania podczas procesji rezurekcyjnej. Kwiaty można przynosić do Sióstr lub do zakrystii.

 

29. Prosimy przygotować chorągwie i feretrony do procesji.

 

30. Dziś przy kościele zbierane są ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego i do zdobienia oltarzy.

 

31. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego od Koła Żywego Różańca z Łazów i od Kola Żywego Różańca z ul. Łęczysk blok 10/14.

 

32. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół ofiarodawcy z ul. Berka Joselewicza.

 

33. Podajemy porządek nabożeństw w Święta Wielkanocne: W pierwszy dzień Świąt Rezurekcja o godz. 6.00 rano. Do procesji prosimy przybyć 20 minut wcześniej. Z racji Rezurekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Inne Msze św. jak w każdą niedzielę.

 

34. Mszy św. o godz. 13.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski.

 

35. W drugi dzień Świąt Msze św. w tych samych godzinach, jak w każdą niedzielę.

 

36. O godz. 11.00 w drugi dzień Świąt będzie Msza św. na cmentarzu parafialnym za zmarłych.

 

37. Składamy serdeczne podziękowanie dla sklepu z dewocjonaliami Emaus przy ul. Obrońców, Pana Jerzego Kijka, za ofiarowany paschał do kościoła.

 

38. W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego – zachęcamy też do indywidualnego odmawiania Nowenny i koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

39. Prezydent Miasta zaprasza na miejskie obchody 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej – 7 kwietnia o godz. 10.00 Msza św. w kaplicy na cmentarzu miejskim i 10 kwietnia o godz. 8.41 przy skwerze im. Prezydenta Kaczyńskiego. Bliższe informacje zamieszczone są w gablocie ogłoszeń przy kościele.

 

40. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”. .

 

41. Wszystkie ogłoszenia i informacje nt. całego Wielkiego Tygodnia i Świąt możemy znaleźć na naszej parafialnej stronie Internetowej, jak również w gablocie przy kościele.

 

42. Módlmy się o dobre przeżywanie tych najbliższych dni. Módlmy się o łaskę przemiany serc dla tych, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu świętej spowiedzi.

 

43. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Antoni Nisiobędzki, lat 69 z Białobrzega Dalszego
Śp. Genowefa Brodzik, lat 88 z Łazów z ulicy Sikorskiego
Śp. Lucyna Dmochowska, lat 75 z ulicy Witosa blok nr 2A
Śp. Barbara Berkowska, lat 76 z ulicy Księcia Siemowita
Śp. Grzegorz Kołakowski, lat 69 z ulicy Reymonta blok nr 2
Śp. Zofia Marczak, lat 66 z ulicy Szarych Szeregów


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.