s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele nazw: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas.

 

2. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

 

3. Zapraszamy dziś wszystkich na nabożeństwa i do przyjmowania Komunii św. Pan Jezus w objawieniu Świętej Faustynie zapewnił, że kto przyjmie Komunię świętą w Święto Miłosierdzia – ten dostąpi odpuszczenia kar i win. Przygotowywaliśmy się do tej uroczystości odmawiając Nowennę z Koronką – codziennie ze Mszą św. wieczorną. Odmawiajmy ją również w naszych domach – wspólnie z całą rodziną. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.

 

4. Dziś po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii św. Siostry Faustyny i bł. Ks. Michała Sopoćki.

 

5. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 74. Tydzień Miłosierdzia. Dziś zbierane są tradycyjnie ofiary do puszek na Caritas na cele dobroczynne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.

 

6. Dziś zapraszamy rodziców i kandydatów do bierzmowania na Mszę św. o godz. 16.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami.

 

7. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.

 

8. We wtorek o godz. 19.00 Msza św. dla młodzieży.

 

9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

10. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

11. W piątek różaniec fatimski o godz. 17.30.

 

12. Bóg zapłać za ofiary na kościół ofiarodawcy z ulicy Brzozowej, z Dobrołęki oraz od Wspólnoty Neokatechumenalnej.

 

13. Kończy się przygotowanie do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania, aby dobrze przygotowali się i godnie przyjęli ten sakrament. Kandydaci do bierzmowania będą uczestniczyć w nowennie przed bierzmowaniem. Będą oni przychodzić na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. będą spotkania organizacyjne. Obecność na Mszy św., nowennie i spotkaniach przygotowujących jest obowiązkowa. Bardzo prosimy rodziców o zatroszczenie się, aby syn lub córka uczestniczyli w tym bezpośrednim przygotowaniu. Sakramentu bierzmowania udzieli Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski w sobotę 28 kwietnia o godz. 12.00.

 

14. Komunia św. rocznicowa dla dzieci klas czwartych będzie w ostatnią niedzielę maja, czyli 27 maja podczas Mszy św. o godz. 16.00.

 

15. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem X Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.

 

16. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godzinie 10.00 w sali domu parafialnego.

 

17. Spotkanie z Kółkami różańcowymi odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

 

18. Zapraszamy tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie przy okazji porannych i wieczornych nabożeństw. Pamiętajmy o zwracaniu kartek spowiedzi wielkanocnej.

 

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

20. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Anna Brodzik, lat 92 z Siark
Śp. Czesława Jamróz, lat 91 z ulicy Szpitalnej
Śp. Zygmunt Gołaś, lat 89 z ulicy 22 lipca
Śp. Teresa Tomczak, lat 69 z ulicy Stacha Konwy
Śp. Jerzy Rembowicz, lat 66 z ulicy Padlewskiego blok nr 51B
Śp. Władysława Krawczyk, lat 86 z ulicy Witosa blok nr 2


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.